خانه / تبلیغات اینترنتی و بازاریابی / به بهانه تولد ده سالگی بیت کوین؛ بیت کوین در ۱۰ سال، یک راه طولانی را طی کرد/کار جاعلان تمام است!
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

به بهانه تولد ده سالگی بیت کوین؛ بیت کوین در ۱۰ سال، یک راه طولانی را طی کرد/کار جاعلان تمام است!

ساتوشی ناکاموتو، خالق و بنیان گذار ناشناس بیت کوین در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ بیان کرد: من بر روی سیستم پول الکترونیکی جدید کار کرده ام که کاملا همتا به همتا می‌باشد و در آن نیازی به طرف سوم مورد اعتماد نیست.

 امروز ۳۱ اکتبر دهمین سالروز تولد یکی از امیدوار کننده ترین پیشرفت های فناوری قرن ۲۱ یعنی بیت کوین است. در دوره بحران مالی جهانی (سال۲۰۰۸)، اولین و مشهورترین ارز دیجیتال از شبکه های زیرزمینی جوانان آزادی خواه ظهور کرد و طی دهه گذشته محبوبیت آن افزایش یافت.

ساتوشی ناکاموتو، خالق و بنیان گذار ناشناس بیت کوین در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ بیان کرد: من بر روی سیستم پول الکترونیکی جدید کار کرده ام که کاملا همتا به همتا است و در آن نیازی به طرف سوم مورد اعتماد نیست.

این اولین ایمیل از مجموعه پیام های فرستاده شده توسط ساتوشی ناکاموتو، در پروپوزال سیستم پرداختی است که کاملا به صورت ناشناس بر بستر دفترکل توزیع شده غیرمتمرکز(پلتفرم) به اسم بلاک چین اجرا شد.

طبق گفته های بری سیلبرت، مدیر ارشد اجرایی گروه دیجیتال کارنسی (Digital Currency Group)، امروزه بیش از ۲۰۰۰ ارز دیجیتال وجود دارد که اکثر آن ها شکست خورده و بی ارزش خواهند شد و بیش از ۱۰۰۰ کوین از رده خارج شده وجود دارد که یا قبل از عرضه شکست خورده اند یا فعالیت خود را لغو‌ کرده اند.

اما اولین ارز دیجیتال علیرغم فراز و‌ نشیب های موجود هم چنان با قدرت به پیش می‌رود. قیمت بیت کوین که روزی کمتر از یک سنت بود، در دسامبر سال ۲۰۱۷ تا ۲۰ هزار دلار نیز افزایش یافت. امروزه قیمت هر بیت کوین حدود ۶۵۰۰ دلار می‌باشد.

روزهای نخستین بیت کوین

ساتوشی یک دهه قبل پس از عرضه وایت پیپر بیت کوین، شروع به ارسال ایمیل هایی به فهرست افراد کریپتویی کرد. این فهرست را عمدتا جوانانی تشکیل می‌دادند که به دنبال افزایش حریم خصوصی مالی و گسترش کدگذاری رایانه ای بودند.در این میان ایمیل های اولیه به دست دو مشتاق اما مشکوک رسید.

این موضوع حداقل دو ماه قبل از آزمایشات بلاک چین و بیت کوین و ایجاد بلاک جنسیس (بلاک اولیه) و استخراج ۵۰ بیت کوین اولیه بود.
اولین تراکنش ثبت شده

درحالی چندین تراکنش آزمایشی اولیه انجام شد که اولین آن انتقال بین ساتوشی و فینی بود، ثبت اولین تراکنش معتبر تا سال ۲۰۱۰ به طول انجامید.

در تاریخ ۲۲ ماه می ۲۰۱۰، برنامه نویسی از شهر جکسونویل به اسم لازلو هانیچ، جرمی استردیوانت را متقاعد کرد تا دو پیتزا ارسال کند و هانیچ آن را با ۱۰ هزار بیت کوین پرداخت کند که با احتساب قیمت فعلی، هر پیتزا ۳۰ میلیون دلار می‌شد. این تراکنش به بخشی از داستان های قدیمی کریپتو تبدیل شده است و ۲۲ ماه می همواره به روز پیتزای بیت کوینی شناخته خواهد شد.

امروز هشت سال پس از آن موضوع، بیت کوین در بیش از ۲۰۰ صرافی به طور آزاد معامله می‌شود و گفته می‌شود که حجم معاملات آن از سایر ارزهای دیجیتال رایج بیشتر می‌باشد. طبق اطلاعات blockchain.com امروزه بیش از ۲۵۰ هزار تراکنش داخل این لجر در روز انجام می‌شود. این تعداد تراکنش در اواخر سال ۲۰۱۷ در بالاترین میزان خود قرار داشت و روزانه حدود نیم میلیون تراکنش صورت می‌گرفت.

با این حال بیت کوین تا به حال به تسلط خود در این بازار ادامه داده است. شاخص تسلط بیت کوین(سهم یک ارز از کل سرمایه بازار) در اواسط سپتامبر به بالاترین سطح خود رسید. اگر چه این میزان تسلط در حال حاضر تا حدودی کاهش یافته، اما همچنان بالاتر از ۵۰ درصد است. بر طبق اطلاعات کوین مارکت کپ، تسلط بیت کوین تا مارس سال گذشته به زیر ۸۰ درصد رسید. اما از آن به بعد این تسلط با حضور ارزهایی مانند اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین و دش شروع به کاهش کرد.

نیگل گرین، بنیانگذار و مدیر عامل گروه دِوِر که یک گروه مشاوره مالی است، گفت:من معتقدم که نفوذ و غلبه بیت کوین در بخش بازار ارزهای رمزنگاری در دهه دوم خود به شدت کاهش خواهد یافت. این امر به این دلیل خواهد بود که با توجه به راه اندازی ارزهای جدید توسط سازمانها چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی، پذیرش آنها در حال رشد است. این باعث افزایش رقابت برای بیت کوین و کاهش سهم بازار آن خواهد شد.

گرین معتقد است که بیت کوین و بازار گسترده ارزهای رمزنگاری می تواند تا ۵۰۰۰ درصد افزایش را در طی ۱۰ سال آینده داشته باشند.

جیم بلاسکو، بنیانگذار رادیو بیت کوین می گوید قیمت بیت کوین می تواند به بیش از ۱۰۰ هزار دلار تا پایان سال ۲۰۲۰ یا سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ برسد. پیش بینی افزایشی او به دلیل تغییر در پاداش استخراج شبکه بیت کوین در آن سال است.

تام لی، تحلیلگر شرکت سرمایه گذاری فانداستارت، که با پیش بینی های صعودی خود در بازار معروف شده، با اشاره به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بیت کوین گفت که قیمت بیت کوین می تواند تا انتهای سال ۲۰۱۸ به ۲۲۰۰۰ دلار برسد. لی گفت:

هنگامی که قیمت بیت کوین کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود قرار دارد، از آن زمان تا شش ماه بعد ۵۰ درصد افزایش می یابد، اما  زمانی که قیمت بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد، این میزان می تواند تا ۸۰ درصد افزایش یابد.

آینده بیت کوین چگونه خواهد شد؟

اگر بخواهید بدانید که آینده بیت کوین چه خواهد شد،بستگی دارد که از چه کسی درباره آینده آن بپرسید! زیرا ممکن است پاسخ های متفاوتی نظیر اینکه بیت کوین دلار بعدی یا طلای دیجیتال و یا یک شکست عظیم که چیزی از آن باقی نخواهد ماند به جز یک پاورقی در کتاب مالی، را خواهید شنید..!

همانطور که طرفداران بیت کوین، آن را به سمت محصولات پیچیده تر مالی پیش می‌برند که مهمترین آن ها صندوق قابل معامله بیت کوین یا همان ETF است، قانونگذاران نیز نقش محوری در پیشرفت ارز دیجیتال و بلاک چین ایفا می‌کنند. قانونگذاران سعی دارند در این صنعت از سرمایه گذاران در مقابل افراد سودجو‌ و در عین حال دارای پتانسیل محافظت کنند.

۱۰ سال پس از پیدایش ارزهای دیجیتال، فناوری غیرمتمرکز که با بیت کوین شروع شده است ممکن است اشخاص ثالث مورد اعتماد را به جای چاپ اسکناس به استخراج بیت کوین بکشاند.

دراپر در این باره پیش بینی کرد:بیت کوین به مهم ترین و پر تراکنش ترین ارز جهان، نه تنها از نظر پولی یا تراکنش های بین المللی، بلکه از نظر کاربرد ارزی تبدیل خواهد شد. طولی نخواهد کشید که بیت کوین، دلار را به عنوان پرکاربردترین ارز جهان پشت سر می‌گذارد.

برگزاری جشن ده سالگی بیت‌کوین در نمایشگاه آثار هنری فرانسه

با نزدیک شدن به دهمین سال انتشار وایت‌پیپر(whitepaper) بیت‌کوین در ۳۱ اکتبر، هنرمندانی از سراسر جهان با برگزاری نمایشگاه آثار هنری در فرانسه، این رویداد را جشن می‌گیرند.

«نمایشگاه عصر هنری بیت‌کوین» در تاریخ ۲۸ سپتامبر در مکانی که در پاریس به «شهر هنرمندان» مشهور است، و برخی از مشهورترین موزه و گالری‌های هنری را در خود جای داده است، برای بازدید عموم افتتاح شده است و فعالیت آن این نمایشگاه تا ۵ اکتبر ادامه دارد.

پاسکال بویارت(Pascal Boyart)، هنرمند فرانسوی و مدیر برگزاری این رویداد، مشتاق است، با گردهم آوردن هنرمندان علاقه‌مند به حوزه‌ی رمزارزی در پاریس و ترکیب هنر و رمزنگاری، «هنر رمزارزی» را گسترش دهد.

این نمایشگاه به نحوی طراحی شده است که پتانسیل‌های رمزنگاری را توسط هنر به نمایش گذاشته و شیوه‌های پایدار استفاده از تکنولوژی بلاکچین در صنعت هنر را نشان دهد.

ویژگی برجسته‌ی نمایشگاه برای علاقه‌مندان به این رویداد هنری، کشف گنجینه‌ی پنهانِ بیت‌کوین‌ در آثار هنری است. انتظار می‌رود، هنرمندان بین المللی همانند اندی باوچ(Andy Bauch)، و جوزفین بلینی(Josephine Bellini) که به هنرمند سکه مشهور است و نیز دیگر هنرمندان، آثار خود را در ارتباط بین هنر و حوزه‌ی رمزارزی به نمایش بگذارند.

در این نمایشگاه آثار هنری با استفاده از بیت‌کوین، لایت‌کوین، مونرو و اتریوم قابل خریداری خواهد بود و گواهی اعتبار به تمامی خریداران آثار هنری آن ارائه می‌شود.همچنین گواهی اعتبار آثار هنری در بلاکچین بیت‌کوین ثبت می‌شود تا نشان دهند چگونه مشخصه‌ی تغییرناپذیری بلاکچین می‌تواند در مبارزه با جعل و کپی آثار هنری کمک کند. لازم به ذکر است که جعل آثار هنری، امروزه هزینه‌های میلیون دلاری را بر صنعت هنر تحمیل می‌کند و بیت کوین و رمزارزها می تواند پایانی بر کار جاعلان باشد.

عالی بود(1)غیر مفید(0)

همچنین ببینید

تعریف پول مجازی چیست و آیا چنین اصطلاحی درست است؟

یکی از اصطلاحاتی که طی سال‌های اخیر بسیار رایج شده و پیوسته در رسانه‌ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *