خانه / برنامه نویسی / ۱۰ فریم ورک برتر توسعه وب در سال جاری میلادی
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

۱۰ فریم ورک برتر توسعه وب در سال جاری میلادی

با موج سئو همراه باشید تا در مورد “فریم روک ها مطالبی به شما عزیزان سئو ویوی ارائه دهیم.

 

در این مقاله، به بحث درمورد ده فریم‌ ورک برتر خواهیم پرداخت چرا که با انتخاب درست فریم‌ ورک، پروژه شما بهترین کیفیت را در کمترین زمان و با هزینه‌ های کمتر خواهد داشت.
۱) AngularJS

 

اگر با آخرین تکنولوژی های توسعه وب آشنا باشید، AngularJS نام آشنایی برای شما خواهد بود. Angular فریم ورک جاوا اسکریپت و متن باز می باشد که برای برنامه های وب SPA ، با استفاده از الگوی معماری MVC ، طراحی شده است. Angular فریم ورکی برای توسعه فرانت – اند می باشد و تنها با صفحات وب سر و کار دارد.
پس از انتشار Angular 2 ، که نوسازی کامل اولین نسخه ی این فریم ورک بود، این فریم ورک به یکی از محبوب ترین فریم ورک ها تبدیل شد. در حال حاضر Angular 4 منتشر شده است که بهترین نسخه می باشد. به دلیل ارتقاء مداوم ، این محصول گوگل را در صدر فریم ورک های برتر قرار داده ایم.
۲) Laravel

 

زمانی که درباره ی توسعه بک – اند صحبت کنیم، laravel اولین فریم ورکی است که به ذهن می آید. فریم ورک laravel که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است، فریم ورک رایگان و متن باز برای PHP می باشد که برای ساختن برنامه های وب و بر اساس الگوی MVC طراحی شده است.
از ویژگی های laravel می توان گفت یک سیستم modular packaging به همراه یک مدیریت وابستگی های اختصاصی می باشد که خدماتی برای راه اندازی و تعمیر و نگه داری نرم افزار و راه های متعددی برای دسترسی به پایگاه داده ها فراهم می کند.
۳) React.js

 

یک کتابخانه جاوا اسکریپت متن باز است که facebook ارائه کرده است. این کتابخانه (با قابلیت تبدیل شدن به یک فریم ورک برای توسعه وب)، به طور گسترده در توسعه ی رابط کاربری اپلیکیشن های وب مورد استفاده قرار می گیرد. این فریم ورک خاص برای ایجاد برنامه های کاربردی بزرگ با داده هایی که در طول زمان تغییر می کنند، ابداع شده است.
علاوه بر این، React در آینده ی نزدیک نسخه ای جدید به نام React Fibre ارائه خواهد داد که پیاده سازی متفاوتی از الگوریتم اصلی React می باشد و نتیجه ی بیش از دو سال تحقیق تیم ریئکت است و در سال جاری می تواند به یکی از عناوین بزرگ برای توسعه دهندگان وب تبدیل شود.
۴) Node.js

 

ایده ی اصلی Node.js، استفاده از non-blocking and event-driven I/O می باشد تا در مقابل برنامه های real-time با اطلاعات بسیار زیاد، که روی دستگاه های توزیع شده اجرا می شوند، سبک و کارآمد باقی بمانند برای همین Node.JS برای نیاز های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.
Node.js تنها یک فریم ورک نیست بلکه یک environment کامل است. این فریم ورک مدت زمان طولانی در میان محیط های مورد علاقه توسعه دهندگان وب بوده است و انتظار می رود که این وضعیت برای مدت طولانی تری باقی بماند. نود برای ایجاد کردن برنامه های کاربردی شبکه با قابلیت های مقیاس پذیری و سرعت بالا، استفاده می شود چرا که قادر به مدیریت تعداد زیادی اتصال همزمان با عملکرد بالا می باشد که این ویژگی مقیاس پذیری بالا را فراهم می کند. در صورتی که بخواهید محیط جاوا اسکریپت کامل با تمام ابزار ها را داشته باشید، توسعه با استفاده از Node.js برای شما مناسب خواهد بود.
۵) Ruby on Rails

logo_ruby_on_rails

RoR یکی از فریم ورک های محبوب توسعه دهندگان محسوب می شود. Ruby یک زبان برنامه نویسی جالب است که بسیاری از توسعه دهندگان از استفاده آن لذت می برند. برخی از برند های بزرگ مانند Airbnb, Hulu و Basecamp وب سایت های خود با استفاده از فریم ورک RoR توسعه داده اند.
از سال ۲۰۰۵، این فریم ورک کاملا رایگان و متن باز است و در سیستم عامل لینوکس اجرا می شود همچنین کار با این فریم ورک آسان و سرگرم کننده است. این فریم ورک نه تنها شما را قادر می سازد تا از مراحل برنامه ریزی تا مرحله توسعه به سرعت پیش بروید بلکه در مقایسه با سایر تکنولوژی ها به آسانی قابل کنترل است. از این رو شما می توانید RoR را به عنوان یک چارچوب مفید برای پروژه بعدی وب سایت خود در نظر بگیرید.
۶) Symfony

 

Symfony یک فریم ورک برای PHP می باشد که برای پروژه های با مقیاس بزرگ یا پروژه های پیچیده سازمانی (enterprise) مناسب است. این فریم ورک کاملا stable (ثابت) است.
Symfony 3.1 (نسخه فعلی) به توسعه دهندگان کمک می کند تا وب سایت های مقیاس پذیر (scalable) ایجاد کنند که در مقابل تغییرات نیازمندی های تجاری، انعطاف پذیر باشند. Symfony می تواند با برخی از بزرگ ترین پلتفرم های متن باز مانند PHPBB، Piwik و Drupal کار کند.
Symfony شامل مجموعه ای از کامپوننت های PHP و یک فریم ورک ایجاد برنامه کاربردی است و همه این ها در کنار هم برای کمک به تحقق یک هدف مشترک در وب، کار می کنند.
۷) ASP.NET

ASP.NET فریم ورک توسعه ی وب شرکت ماکروسافت است. از زمان انتشار این فریم ورک در سال ۲۰۰۲، به عنوان یک ابزار قدرتمند برای ایجاد وب سایت های پویا ، برنامه های وب و پورتال های وب برای توسعه دهندگان بسیار ارزشمند بوده است. .NET بر اساس Common Language Runtime (CLR) ساخته شده است و توسعه دهندگان وب را قادر می سازد تا کد های ASP.NET را با استفاده از هر زبانی که .NET پشتیبانی می کند، بنویسند.
در حال حاضر تعداد زیادی از توسعه دهندگان فردی و شرکت های توسعه نرم افزار وجود دارند که ASP.NET را به عنوان تکنولوژی توسعه وب خود انتخاب کرده اند. این فریم ورک همچنین متن باز است و تقریبا ۱۵% سهم بازار را به خود اختصاص داده است.
۸) Yii

 

این فریم ورک مشابه ASP.NET یکی از چارچوب های مهم متن باز توسعه وب برای PHP است. فریم ورک Yii برای توسعه اپلیکیشن های سیستم هایی که در آن ها کار های تکراری مورد نیاز است، مناسب می باشد. این چارچوب توسعه وب با مدل مبتنی بر کامپوننت داخلی، لایه انتزاعی پایگاه داده، ویژگی های برنامه نویسی رویدادی (event-driven) و معماری نرم افزار مبتنی بر ماژول همراه است.
برنامه نویسان Yii شیوه ی توسعه سریع وب (Rapid Application Development) را دنبال می کنند. به عبارت دیگر؛ Yii به شما این امکان را می دهد که برنامه های کاربردی وب را به سرعت اجرا کنید. علاوه بر این؛ با فریم ورک Yii ، شما همچنین می توانید برنامه های کاربردی خود را براساس تغییرات نیازمندی های تجاری ، تغییر دهید. با ابزار انتقال اطلاعات به راحتی می توانید نسخه برنامه را در نصب و راه اندازی های مختلف ارتقا یا کاهش دهید.
۹) Meteorjs

Meteorjs
Meteor یکی از بهترین فریم ورک های توسعه وب برای توسعه سریع نرم افزار است. با استفاده از جاوا اسکریپت هم در فرانت – اند و هم در بک – اند، meteor به شما اجازه می دهد که برنامه ی خود را سریع تر بسازید. Meteor یک چارچوب جامع جاوا اسکریپت می باشد که از مجموعه ای از کتابخانه ها و پکیج ها تشکیل شده است.
Meteor بر مبنای مفاهیمی از چارچوب ها و کتابخانه های دیگر ساخته شده است که ساخت برنامه های کاربردی را آسان می سازد. اساسا توسعه وب با استفاده از این فریم ورک بسیار ساده تر می شود چرا که انعطاف پذیر است و نیاز به کد کمتری دارد که در نتیجه اشکالات و باگ های برنامه کمتر میشوند و برنامه معمولا کیفیت بالاتر و بهتری خواهد داشت.
۱۰) CakePHP

CakePHP
CakePHP یک فریم ورک متن باز توسعه وب برای PHP است و از زمان آغاز به کار بسیار محبوب بوده است. این فریم ورک بر مبنای مفهوم مدل MVC و نقشه برداری داده های ارتباطی (association data mapping) ساخته شده است. با استفاده از CakePHP توسعه دهندگان ماهر می توانند به راحتی برنامه های کاربردی وب را طی مراحل ساخت یافته و سریع توسعه دهند.
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از CakePHP داکیومنت دقیق و همراه با جزئیات و راهنمای عملی است که این فریم ورک به همراه دارد و موجب آسان شدن یادگیری آن می شود. به همین علت توسعه دهندگان به راحتی می توانند برنامه های وب را با استفاده از این فریم ورک ایجاد کنند. در صورتی که این فریم ورک را برای توسعه پروژه خود انتخاب کنید، میتوانید کار خود را با نوشتن کد های نسبتا کمتری انجام دهید. همچنین می توانید کد های پروژه های قدیمی خود را مجددا در این فریم ورک استفاده کنید که درنهایت می توان گفت CakePHP سرعت توسعه اپلیکیشن های وب را افزایش می دهد.
Vue.js

Vue.js
Vue.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت برای توسعه رابط کاربری است که قابلیت انطباق دارد و همچنین می تواند به عنوان یک فریم ورک کاربردی وب استفاده شود و برنامه های SPA را قدرتمند تر می کند.
Vue.js برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و در حال حاضر در گیت هاب با ۵۹۶۰۰ ستاره، به یکی از بهترین فریم ورک های توسعه وب تبدیل شده است. در حالی که Angular تنها ۵۶۳۰۰ ستاره در گیت هاب دارد و فریم ورک vue.js چهار ساله محبوبیتی بیشتر از Angular بدست آورده است باید گفت که مطمئنا فریم ورک مهمی برای توسعه دهندگان میتواند باشد.
نتیجه گیری

زمانی که میخواهید برای پروژه خود، فریم ورک مناسب را انتخاب کنید به این نکته توجه داشته باشید که تعداد ویژگی هایی که یک فریم ورک برای شما فراهم می کند، مهم نیست بلکه مهم، قابلیت های واقعی فریم ورک و نحوه استفاده از این قابلیت ها با توجه به پروژه است. در نتیجه فریم ورک مناسب را با توجه به نیاز های پروژه خود انتخاب کنید تا کمکی برای کاهش زمان اتمام پروژه و هزینه ها باشد.

منبع: dzone

عالی بود(1)غیر مفید(0)

همچنین ببینید

آشنایی با پنج زبان برنامه نویسی پرکاربرد

زبان برنامه نویسی هم دنیای جذابی دارد و هم باعث می‌شود که شما بیکار نباشید، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *