خانه / بازاریابی / جایگاه شرکت‌های پرداخت ایرانی در خاورمیانه و آفریقا
جایگاه شرکت‌های پرداخت ایرانی در خاورمیانه و آفریقا
جایگاه-شرکت‌های-پرداخت-ایرانی-در-خاورمیانه-و-آفریقا
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

جایگاه شرکت‌های پرداخت ایرانی در خاورمیانه و آفریقا

نشریه نیلسون ریپورت گزارشی از فعالیت شرکت‌های پرداخت از منطقه منا را منتشر کرده است که در آن نشان می‌دهد آفریقای جنوبی پیشتاز است و ایرانیان نیز جزو ۵۰ شرکت برتر جهان هستند. از آسیایی‌ها امارات متحده عربی، عربستان سعودی و ایران پرچمدار ارائه خدمات پرداخت الکترونیک هستند.

 آفریقا را بر اساس میزان تراکنش‌های انجام‌شده ویزا و مسترکارت در سال ۲۰۱۶ طبقه‌بندی کرده است. این در حالی است که شرکت‌های پرداخت ایرانی تراکنش‌های ویزا و مستر کارت را پذیرش نمی‌کنند، اما حجم زیادی تراکنش داخلی در اختیار دارند و در این طبقه بندی قرار گرفته اند. البته به دلیل آنکه ایرانیان از مستر و ویزا کارت استفاده نمی‌کنند در این طبقه بندی در رده‌های پایین قرار دارند. با همه این شرایط تعداد کارت‌‌خوان‌ها نشان می‌دهد ایرانیان بیشتر از این نوع خدمات اکترونیکی استفاده می‌کنند. به این صورت که Absa Bank از آفریقای جنوبی با ۱۲۲ هزار دستگاه در جایگاه اول این فهرست قرار گرفته است در صورتی شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد آخرین شرکت ایرانی حاضر در این فهرست، ۳۰۰ هزار دستگاه کارت‌خوان دارد.

بر اساس این جدول چهار شرکت Absa bank، first national bankT standard bank و nedbank از آفریقای جنوبی به ترتیب با ۷۲۷٫۹، ۵۴۱٫۷، ۳۹۹ و ۲۵۸ میلیون تراکنش برای ویزا و مسترکارت‌ها و ۳۷۰٫۹، ۱۹۵۲٫۴ و ۳۷۴٫۱ میلیون دلار در سایر کارت‌های اعتباری در رتبه یک تا چهارم منطقه منا ایستاده‌اند. این اعداد برای شرکت Absa bank مربوط به ۱۲۲٫۱۷۹ پایانه فروش است.

در این میان شرکت‌های ایرانی مانند به پرداخت ملت، پرداخت سامان، آسان پرداخت، تجارت الکترونیک پارسیان و پرداخت الکترونیک پارسیان در رتبه‌های ۳۲ تا ۳۶ این رتبه بندی قرار دارند که اتفاق امیدوارکننده‌ای محسوب می‌شود. شرکت به پرداخت ملت با ۸۴۴٫۹۷۷، پرداخت سامان ۵۹۶٫۶۴۸، آسان پرداخت ۴۷۵٫۲۰۶، تجارت الکترونیک پارسیان ۷۶۸٫۶۷۸ و پرداخت الکترونیک پارسیان ۳۰۰٫۰۵۲ پایانه فروش به ترتیب توانستند ۱۳۲٫۹۷۳٫۴، ۴۰٫۰۹۲٫۲، ۲۷٫۰۴۲٫۸، ۲۸٫۲۵۸ و ۲۹٫۸۷۴٫۳ میلیون دلار درآمد کسب کنند.

پذیرنده‌ها شامل ۱۴ کشور در سراسر منطقه هستند که درمجموع همگی آن‌ها توانستند ۱۴۳.۵۵ میلیارد دلار خرید با کارت‌های ویزا و مسترکارت را توسط ۴۹۶.۳۱۸ فروشنده، تنها با انجام ۲.۷۱ میلیارد تراکنش، پذیرش کنند.

دیگر تراکنش‌های انجام‌شده توسط کارت‌های آمریکن اکسپرس، داینرز کلاب، جِی‌سی‌بی و یونیون‌پی، ۱۶.۶ میلیون تراکنش و به مبلغ ۲.۱۵ میلیارد دلار بوده است.

عالی بود(4)جالب نیست!(0)