خانه / برنامه نویسی / نشانه هایی که شما یک برنامه نویس نیستید
نشانه هایی برای برنامه نویس نبودن
نشانه هایی برای برنامه نویس نبودن
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

نشانه هایی که شما یک برنامه نویس نیستید

همه افراد قرار نیست که برنامه نویس باشند. این شرط مطمئنا وجود دارد که همه می توانند یاد بگیرند که چطور برنامه نویسی کنند اما تنها یادگیری برنامه نویسی  شرط اصلی با درآمدزایی با این کار و تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نمی باشد در واقع، این امکان وجود دارد که شما یک کدنویس با استعداد باشید ولی هنوز هم ممکن است مناسب برای این شغل نباشید. شاید عجیب به نظر برسد، اما این چیزی است که شما حتما باید به آن فکر کنید.

نشانه هایی که شما یک برنامه نویس نیستید

افرادی در این زمینه هستند که بیشتر از دهه ها در بخش های مختلف کامپیوتر به درجات بالایی رسیده اند و همیشه هم در این فکر بوده اند که برای شان کار وجود دارد. ولی در واقع همیشه این چنین نبوده است. و باید این را بخاطر داشته باشید که این تجربیات از طرف کسانی است که از کار خود در زمینه برنامه نویسی لذت می برند. و همچنین در چالش های مرتبط به این زمینه نیز شرکت کرده اند.

بیشتر بخوانید : بازی هایی برای افزایش مهارت برنامه نویسی

خیلی بیشتر از تنها کد نویسی در این کار وجود دارد. شما حتما باید تصویر بزرگتری را در اینجا مد نظر قرار دهید. اگر هم به طور کامل مطمئن نیستید که یک برنامه نویس حرفه ای خواهید شد یا خیر در ادامه این ها نشانه هایی هستند که به شما ثابت می کنند برای کار برنامه نویسی مناسب نیستید، همچنین می توانند برای شما در رسیدن به هدف تان نیز یک نشانگر خوب باشند.

نشانه اول؛ ضعف در خلاقیت تجربی دارید

با وجود اینکه ممکن است کمی منطق آن سنگین به نظر برسد اما برنامه نویسی یک کار و یک هنر کاملا خلاقانه است. یک برنامه جدید همانند یک بوم نقاشی خالی می باشد و قلمو های شما برای این کار همان زبان برنامه نویسی، چارچوب ها، کتابخانه ها و مواردی از این دست هستند. شما در مسیری قدم می گذارید که قرار است از هیچی یک مفهوم با معنا بسازید .

کد نویس های سطح پایین به شما خواهند گفت که تنها یک راه خوب برای نوشتن کد ها وجود دارد؛ اما این موضوع به هیچ عنوان صحیح نمی باشد. مثل یک توضیح مزخرف که به شما می گوید برای ساخت یک خانه نیز تنها یک راه وجود دارد. همین امر برای موارد دیگر نظیر نوشتن یک رمان و یا پختن یک خورشت نیز وجود دارد. راه های زیادی برای کدنویسی یک برنامه نرم افزاری وجود دارد و شما باید مشتاق باشید تا آن ها را تجربه کنید.

seowave

بدون داشتن حس کنجکاوی ذاتی، شما تنها از یک بعد به مسئله نگاه خواهید کرد و تنها یک راه را مناسب برای برنامه نویسی خود خواهید دید همچنین تنها بر یک محور نیز کار برنامه نویسی خود را انجام خواهید داد. در آن صورت، برنامه نویسی تبدیل به یک کار روتین می شود و ارزش و اهمیت آن را در جایگاه اول از بین خواهد برد.

نشانه دوم؛ یک فرد خود رانده نیستید

تمام برنامه نویس های خوب و حرفه ای لازم است تا یک فرد خودرانده و خود پیشرو باشند و هیچ راه دیگری غیر از این وجود ندارد. وقتی شما تمام راه های غیر عادی را کنار می زنید آنگاه است که برنامه نویسی تنها به یک کاری تبدیل می شود که از پایه دچار تکرار شده است. وقتی شما هیچ روش شخصی و یا هدف و آرزویی در کد هایی که می نویسید نداشته باشید در این صورت است که شما تبدیل به یک فرد نگون بخت خواهید شد.

این درست است که هر تلاش خلاقانه است (همچنین این مورد را در نظر بگیرید که هر حرفی که بقیه درباره برنامه نویسی شما می گویند اهمیت ندارد و برنامه نویسی یک کار خلاقانه است) نیرو محرکه شما برای نوشتن کد ها چیزی است که باید از درون شما سرچشمه بگیرد. شما باید عمل کدنویسی را عاشقانه دوست داشته باشید همان قدر که می خواهید پتانسیل بیرون دادن کار نهایی خود را داشته باشید. اگر مسیر و پروسه کاری که انجام می دهید را دوست نداشته باشید، پس هیچگاه به محصول مطلوب خود نخواهید رسید.

اگر صبح ها از خواب بیدار می شوید و هیچ احساس اشتیاق سوزانی را برای به سرانجام رساندن پروژه خود ندارید، پس احتمالا برنامه نویسی کار مناسب و در خور شما نخواهد بود.

نشان سوم؛ از مشکلات منطقی بیزار هستید

علی رغم تلاش های خلاقانه، برنامه نویسی مسئله ایست که بیشتر بر روی تعمیر کردن تمرکز دارد تا بر روی ساختن و خلق کردن چیزی نو. در حالی که بقیه برنامه نویس های خلاق در حال تعمیر و فیکس کردن یک پروسه هستند (همانند کد نویسانی که در حال تجدید نظر بر روی نویشته های پیشین خود هستند) برنامه نویسی یک کار بسیار تک و منحصر به فرد است که در آن بیشتر بر پایه مشکلاتی است که به صورت ناگهانی ظاهر می شوند و بیشتر بر پایه خطاهای منطقی می باشند.

seowave

 

این تعمیر کردن پروسه ها که به نام دی باگ کردن شناخته می شود در واقع قلب برنامه نویسی می باشد. آیا شما برای حل معماها ها و پازل های منطقی به وجد می آیید؟ آیا شما به صورت ذاتی و قلبا می خواهید چیزی که خراب و از کار افتاده است را درست کنید. و به علاوه، آیا شما به طور طبیعی کنجکاو و  پی جو برای کار های داخلی و اتفاقاتی که درون اشیا رخ می دهد هستید؟ شما باید قادر باشید تا به تمام سوال هایی که مطرح شد پاسخ بله بدهید.

بیشتر دست آورد های برنامه نویسی از بر طرف کردن و درست کردن باگ های برنامه می آید. هر چه باگ مربوطه پیچیده تر باشد بیشتر نیز حائز اهمیت برای حل شدن واقع می شود. اگر شما هیچ حس رضایتمندی را در این موضوع پیدا نمی کنید پس برنامه نویسی برای شما تنها یک رشته از ناکامی ها و درماندگی های بی پایان را به همراه خواهد داشت.

نشانه چهارم؛ برای مدت طولانی قادر به نشستن نیستید

 

طبیعت برنامه نویسی احتیاج دارد که شما بتوانید جلوی کامپیوتر برای یک مدت طولانی بنشینید. شما ممکن است بتوانید به کمک ساخت میز های ایستاده مدت کار خود در اطراف آن را بالا ببرید اما موضوع هنوز همان است شما باید بتوانید مدت زمان طولانی را جلوی کامپیوتر خود بگذرانید.

seowave

نگرانی های زیادی زمانیکه نیاز به این سبک از زندگی کامپیوتری می رسد وجود دارند. و این موضوع می تواند طبعات زیادی بر روی موضوعات سلامتی داشته باشد البته در صورتی که شما آن ها را برای مدت زمان طولانی در نظر نگیرید. در همین بین نیز شما باید با مشکلات زیاد ذهنی نیز دست و پنجه نرم کنید. همچینن ممکن است مزاحمت های ناخواسته و همچنین افت در بهره وری شما نیز حاصل گردد.

در نهایت سوال اینجاست که: آیا شما راحت هستید تا بیشتر ساعات روز خود را جلوی کامپیوتر سپری کنید؟ در واقع، راحت بودن کافی نیست. شما باید ترجیح دهید که پای کامپیوتر خود بنشینید. اگر چنین نیست تولید محصولات متنوع و در نتیجه آن شادی چیز هایی هستند که هیچ وقت به آن ها در برنامه نویسی دسست پیدا نخواهید کرد.

نشانه پنجم؛ شما خواهان ساعت کاری عادی هستید

شغل های مرتبط به برنامه نویسی به دو دسته تقسیم می شوند ۱) شما برای شخص دیگری کار می کنید.۲) شما برای خودتان کار می کنید. در این صورت این موضوع که درباره ساعت های کاری طولانی در شب، جلسات کد نویسی طولانی و یک زندگی در سطح بسیار پایین کیفیتی داستان های زیادی بشنوید اصلا دور از انتظار و غیر عادی نخواهد بود.

توسعه برنامه های نرم افزاری یک صنعت دفاعی متمرکز است و این صنعت با ساعت های کاری ۵-۹ ساعت در روز اصلا سازگار نخواهد بود. وقتی که مهلت های مقرر برای شما در حال اتمام می باشند معمولا کل تیم کد نویسی به یک زمان خرد شدن نزدیک می شوند که برای مقابله با آن راه کار شبانه در برنامه نویسی به روی کار می آید. حتی زمانی هم که برای خودتان کار می کنید شما باید بیشتر ساعت های روز خود را با کار روی برنامه نویسی پر کنید اگر می خواهید که بتوانید به صورت متمرکز روی رقابت خود باقی بمانید.

 

seowave

 

به علاوه، مشکلات برنامه نویسی ذهن شما را به خود درگیر می کنند و شما را هر کجا که می روید دنبال می کنند. شما روی حل کردن این مشکلات کار خواهید کرد حتی زمانی که در حال دوش گرفتن هستید و یا زمان هایی که در حال صحبت و ارتباط با دیگران و حتی زمانی که در تخت خود دراز کشیده اید. چرا که بیشتر برنامه نویسی در ذهن شما اتفاق می افتد جداسازی این موضوعات از یکدیگر اگر غیر ممکن نباشد، بسیار سخت خواهد بود.

 

اگر خوش شانس باشید ممکن است یک شرکت پیدا کنید که از زمان های به اصطلاح خرد شدن استفاده نکند ولی مطمئن باشید نباید روی این موضوع حساب کنید.

 

نشانه ششم؛ انتظار دارید که هر چه سریع تر پولدار شوید

زمان هایی وجود داشته است که توسعه نرم افزار ها یک کار سود آور محسوب می شده است. اما امروزه، برنامه نویسی هایی که در این راه به پول می رسند در واقع یک استثنا در این قوانین می باشند. اگر نیرو محرکه نخستین شما برای بودن در همچین صنعتی بدست آوردن پول زیاد در مدت زمان کم بوده است در واقع شما باید ناامید شوید.

seowave

داستان های مربوط به یکشبه موفق شدن ها، مثل محبوبیت Flappy Bird، می تواند ما را به انتظارات غلط و همچنین اعتماد بنفس کاذب منحرف نماید. مردم زیادی شانس خود را در گسترش بازی  indie امتحان کرده اند آن ها تنها امید داشته اند که بتوانند به موفقیت برسند .

مقاله ای پیرو این مساله از موج سئوبازار کار آنلاین برنامه نویسی

آیا شما می توانید به عنوان یک برنامه نویس پول زیادی بدست آورید؟ حتما، اما انتظار یک راه ساده را نداشته باشید. اگر می خواهید که به سرعتپولدار شوید به جای برنامه نویسی می توانید به شرکت در لاتاری روی بیاورید.

کلام آخر

بیاید بگوییم که حال تصمیم گرفتید که برنامه نویسی دیگر مناسب شما نیست اما شما هنوز می خواهید از مهارت های مرتبط با برنامه نویسی و دانش آن که طی سال ها بدست آورده اید استفاده کنید. گزینه های پیش روی شما چیست؟

نویشتن

یک تکنیک تجربی از برنامه نویسی می تواند شما را مناسب برای نوشتن تگنیکی نماید. (کتابچه راه نما، مستندات و مورادی از این دست) روزنامه نگاری (آپدیت بودن با دانستن اخبار) یا تحصیلات (یاد دادن چیز هایی که خودتان می دانید به بقیه)

آنالیز

بر پایه تجربه و تخصص شما در حوزه مربوطه، شما می توانید تلاش خود را بر پایه یک مشاور در سیستم های امنیتی، پلتفرم های وب، موتور های بازی و مواردی از این دست قرار دهید. تضمین و تخمین کیفیت نیز می تواند از دیگر زمینه های کاری یک آنالیزر در زمینه برنامه نویسی باشد.

مدیریت

اگر یک ایده خوب برای راه اندازی بیزینس دارید ولی می خواهید هنوز به صنعت برنامه نویسی و نرم افزار متصل باشید، می توانید به سادگی تیم خود در گسترش نرم افزار های مختلف را مدیریت کنید. مدیرانی که به نکات مهم در برنامه نویسی اشراف کامل دارند بسیار کم هستند.

این ها تنها بخش کوچکی از یک مجموعه متنوع و گسترده می باشند. اما لازم است که شما بدانید که اگر نمی خواهید دیگر یک برنامه نویس شوید، مهارت هایتان قابل انتقال هستند و در واقع وقت خود را تلف نکرده اید.

 

منبع : تاپ لرن

عالی بود(3)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =