خانه / تجربه های موفق / ۱۰ شغل پردرآمد حوزه فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۸
10-شغل-پردرآمد-حوزه-فناوری-اطلاعات-در-سال-2018
۱۰-شغل-پردرآمد-حوزه-فناوری-اطلاعات-در-سال-۲۰۱۸
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

۱۰ شغل پردرآمد حوزه فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۸

امروزه، میزان حقوق و دستمزد از فاکتورهای اصلی انتخاب شغل توسط افراد است. چون آن‌ها زندگی و اهداف خود را بر همین اساس برنامه‌ریزی می‌کنند. شاید شما هم جزو کسانی هستید که می‌خواهید بدانید پردرآمدترین شغل‌های دنیا کدامند. به تازگی لیستی از پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری اطلاعات در ایالات متحده آمریکا منتشر شده که ۱۰ مورد از آن‌ها را عنوان می‌کنیم.

پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری در سال ۲۰۱۸، حقوق سالانه‌ بیش از ۹۰ هزار دلار دارند. بهرحال، نقش‌ها و مسئولیت‌ها ممکن است در شرکت‌های مختلف متفاوت باشند. شغل‌های متعددی در سراسر جهان وجود دارند و حقوق و دستمزدها هم بر اساس سمت‌های مختلف کاری متفاوت‌اند. بهرحال، حقوق و دستمزد نقش بسیاری مهمی در انتخاب‌های شغلی افراد دارد. اما شغل‌هایی هم هستند که درآمدی بیش از ۹۰۰ هزار دلار دارند که در ادامه فهرست آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

# ۱۰  مهندس سخت‌افزار کامپیوتر

میانگین حقوق: ۱۰۱۱۵۴ دلار

مجموع فرصت‌‌های شغلی: ۱۲۶۴

مهندسی سخت‌افزار کامپیوتر در رده دهم این فهرست قرار دارد. اشخاصی که کامپیوترها و کجت‌های الکترونیکی مختلف را طراحی می‌کنند، متوسط حقوق سالانه ۱o1,154 دلار دارند.

# ۹ مدیر تضمین کیفیت (QA)

میانگین حقوق: ۱۰۱,۳۳۰ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی:۱۶۸۹

QA مخفف Quality Assurance Manager یا مدیر تضمین کیفیت است که کیفیت محصولات، خدمات یا نرم‌افزارها را تضمین می‌کند. مدیر تضمین کیفیت معمولاً آزمایشاتی را روی محصولات مختلف انجام می‌دهد تا عملکرد آن‌ها را بررسی نماید.

# ۸ مهندس امنیت

میانگین حقوق: ۱۰۲,۷۴۹ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۲,۰۶۰

مهندس امنیت بر امنیت زیرساخت‌ سازمان IT نظارت دارد و همچنین مسئول این کار است. مهندس امنیت معمولاً سیستم‌ها را طراحی، سازماندهی و نظارت می‌کند تا اطمینان حاصل کند که نرم‌افزار شرکت یا سایر محصولات امن هستند.

# ۷ متخصص علم داده

میانگین حقوق سالانه: ۱۰۵,۳۹۵ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۳,۴۳۳

متخصص علم داده معمولاً با فرایندها و سیستم‌ها سر و کار دارد تا دانش و فهم داده‌ها را به شکل‌های مختلف جستجو نماید.

# ۶ مدیر محصول

میانگین حقوق سالانه: ۱۱۳,۹۵۹ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۹,۹۱۸

مدیر محصول دو وظیفه مهم دارد، طراحی و بازاریابی محصول. مدیر محصول یک شغل اختصاصی در فناوری نیست، چون نقش حیاتی در اکثر شرکت‌های فناوری دارد.

# ۵ مدیر فناوری اطلاعات

متوسط حقوق سالانه: ۱۱۵٫۷۲۵ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۱,۴۰۸

 تمرکز اصلی مدیر فناوری اطلاعات، ایجاد ارزش(value creation)  است که از طریق فناوری امکان پذیر می‌گردد. مدیر فناوری اطلاعات دارایی‌های فناوری شرکت را نیز مدیریت می‌کند.

# ۴ مدیر تحلیل و ارزیابی

  میانگین حقوق سالانه: ۱۱۵,۷۲۵ دلار

مجموعه فرصت‌های شغلی: ۱۴۰۸

مدیر تحلیل و ارزیابی وظایفی همچون تحلیل مالی و تجاری را بر عهده دارد تا به شرکت برای محاسبه موفقیت و پیش‌بینی نیازهایش در آینده کمک کند.

# ۳ معمار راه حل

میانگین حقوق سالانه: ۱۲۱,۵۲۲  دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۳,۵۳۰

معمار راه‌حل سیستم‌های کامپیوتری یا نرم‌افزاری پیچیده را طراحی و کنترل می‌کند. معمار راه حل مسئول تفسیر نیازهای ایجاد شده از طریق تحلیل کارکردی است.

# ۲ مدیر توسعه نرم‌افزار

میانگین حقوق سالانه: ۱۲۳,۷۴۷ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۲۲۴۹

مدیر توسعه نرم‌افزار همانند سرپرست پروژه در پروژه‌های نرم‌افزاری مختلف عمل می‌کند. مسئولیت‌های دقیق این سمت شغلی در شرکت‌های مختلف متفاوت است.

# ۱ معمار نرم‌افزار

میانگین حقوق سالانه: ۱۳۰,۸۹۱ دلار

مجموع فرصت‌های شغلی: ۳۳۲۹

معمار نرم‌افزار یک متخصص نرم‌افزار است که بهترین انتخاب‌ها را انجام می‌دهند. معمار نرم‌افزار همچنین اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری پیچیده را طراحی می‌کند.

عالی بود(3)جالب نیست!(0)