خانه / آموزش سئو SEO / سال گذشته ۱۵۰ هزار شغل در فضای مجازی ایجاد شد
سال گذشته 150 هزار شغل در فضای مجازی ایجاد شد
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

سال گذشته ۱۵۰ هزار شغل در فضای مجازی ایجاد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار شغل در فضای مجازی ایجاد شده و خراسان رضوی در یک سال گذشته در این حوزه جزو استان های برتر و فعال می با شد .

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، شامگاه دوشنبه در نشست شرکت ها، استارتاپ ها و فعالان حوزه ICT استان یزد اظهار داشت: فضای مجازی برای کشور تهدید نمی باشد بلکه باید برای پیشرفت و توسعه کشور از این فضا بهره بگیریم. اگر در این حوزه منفعلانه عمل کنیم فاصله ما با دنیا و ظرفیت های که این فضا برای اشتغال و توسعه ایجاد کرده زیاد می شود و این حوزه یک حوزه نوپا می باشد و باید زیر ساخت های ارتباطی در این حوزه افزایش یابد .

وی عنوان کرد: اگر ما با تکنولوزی روز دنیا مقابله کینم از دنیا عقب می مانیم و امروز باید برای افزایش سهم کشور در این بازار تلاش کنیم نخبگان و جوانان ما نیز در این زمینه مسئولیت بسیاری دارند  و این قشر به خوبی از وظایف خود آگاه هستند .

آذری جهرمی تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی در مجلس و دولت و شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده و فعالان حوزه آی سی تی باید به این ظرفیت و گفتمان سازی ادامه بدهند  و که لازمه این کار، افزایش دانش روز دنیا می باشد .

وزیر ارتباطات ادامه داد: ظرفیت استفاده از فضای مجازی می تواند چند برابر شود و دنیا در حال حاضر رو به جلو در حال حرکت می باشد و در کشور ما زیر ساخت های این امر فراهم نیست و با توسعه زیر ساخت ها ، توسعه دیجیتال و اقتصاد دیجیتال می تواند نهادینه شود.

وی در خصوص ایجاد شغل در فضای مجازی بیان کرد: بستر سازی ایجاد اشتغال در فضای مجازی در کشور ضروری بوده و این ظرفیت می تواند چند برابر شود ما باید زیر ساخت های گسترش این فضا را  فراهم سازیم .

وزیر ارتباطات افزود: از سال ۹۳ با حرکتی که دولت در توسعه زیر ساخت های ارتباطی شروع کرد باعث پیشرفت و رشد در این حوزه شدیم و آمار اشتغال در فضای مجازی نشان می دهد که بیش از ۱۵۰ هزار شغل در فضای مجازی ایجاد شده و خراسان رضوی از فعالان این حوزه می باشد و از فرصتی که حوزه فناوری برای ما فراهم کرده باید بیشترین استفاده را برد .

وی در ادامه بر افزایش توان رقابتی و دانش بومی تاکید کرد و اظهار داشت: در عرصه سرویس های اقتصادی قرار نیست رقابت را از بین ببریم و با اعمال قانون و رقابت را سخت کنیم؛ بنابراین اکوسیستم را رعایت کرده و حمایت از شرکت های فعال این حوزه می تواند باعث رشد و توسعه کسب و کار و پیشرفت کشور شود .

وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای طرح موفقیت آمیز تکاپو در استان یزد ادامه داد: این طرح برای توسعه اشتغال موثر بوده و موفقیت آن مایه سربلندی همه می باشد و ما فصل جدیدی را با نظام صنفی آغاز کرده ایم و حرکت های رو به جلویی را انجام داده ایم و این کار تا حد بسیاری باعث جلوگیری از فساد شده و این امر برکات زیادی به همراه داشته است.

وی یادآور شد: یزد یک شهر صنعتی و معدنی بوده و یکی از قطب های فعال کشور در حوزه کشاوری می باشد و اما آمار سرمایه گذاری اخیر یزد را بررسی کنیم با وجود بزرگ تر شدن اقتصاد صنعتی و معدنی و کشاورزی با توجه به رشد فناوری و توسعه آمار اشتعال در این حوزه بسیار پائین می باشد و سرمایه گذاری کمتری صورت گرفته است و این امر به کار کارشناسی بیشتری نیاز دارد .

عالی بود(2)جالب نیست!(0)