خانه / اخبار / اعلام جرم علیه مدیر تلگرام
اعلام جرم علیه مدیرتلگرام
اعلام-جرم-علیه-مدیر-تلگرام
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (7 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

اعلام جرم علیه مدیر تلگرام

دادستان تهران علیه مدیریت تلگرام اعلام جرم کرده و این پرونده به ناحیه‌ امور بین‌الملل دادسرای تهران ارجاع شده است.

دادستان تهران اعلام کرد: علیه مدیریت تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده به ناحیه‌ امور بین‌الملل دادسرای تهران ارجاع شده است.

جعفری دولت‌آبادی افزود: این که شبکه تلگرام خود را تابع قوانین غربی‌ می‌داند، مانع از رسیدگی به این اعلام جرم نخواهد بود. به موجب این اعلام جرم، شبکه تلگرام علاوه بر ارایه خدمات به گروه‌های تروریستی از جمله گروه داعش، به بستر مناسب برای فعالیت سایر گروه‌های مجرمانه سازمان یافته تبدیل شده و ارتکاب جرایم هرزه‌نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر را ترویج نموده و تسهیل کرده است.

مدیر شبکه اجتماعی تلگرام پاول دورف روسی است. تلگرام جایگزین اغلب شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسانی شد که در ایران فعالیت می‌کردند. این شبکه در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد. روز ۲۷ شهریور امسال، ایسنا به نقل از  معاون مرکز فضای مجازی کشور، از اشغال ۶۰ درصدی پهنای باند اینترنت کشور توسط شبکه مجازی تلگرام خبر داد. امیرخوراکیان با بیان این خبر تصریح کرد: این شبکه پیام‌رسان در حال حاضر نزدیک به  ۴۰ میلیون کاربر دارد که ساعت ۲۲ تا یک شب بیشترین ساعت ترافیکی آن است. معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور ادامه داد: ۵۸۰ هزار کانال در تلگرام در حال حاضر در کشور وجود دارد که در این‌ بین ۱۶ کانال تلگرامی بالای یک میلیون نفر عضو دارد.
خوراکیان تصریح کرد: بیشترین تعداد  عضو یک کانال تلگرامی ۳میلیون ۴۰۰ هزار نفر است و بیشترین بازید از یک پیام  نیز در حال حاضر ۲۰ میلیون نفر است.

عالی بود(4)جالب نیست!(0)