خانه / اخبار / تلگرام ممکن است در روسیه رفع فیلتر شود!
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 2,50 از 5)
Loading...

تلگرام ممکن است در روسیه رفع فیلتر شود!

ناظر ارتباطات مخابراتی روسیه بیان کرد اگر تلگرام حکم دادگاه را بپذیرد، ممنوعیت های این سرویس پیام رسان برداشته خواهد شد. حکم دادگاه مبنی بر به اشتراک گذاری کلیدهای رمزنگاری شده با مجری قانون می‌باشد.

رسانه های روسی گزارش دادند پس از اینکه تلگرام حکم دادگاه را نپذیرفت، راسکومنادزور (RKN) شروع به مسدودسازی دسترسی به تلگرام کرد و اذعان داشت پس از آنکه تلگرام کلیدهای رمزنگاری شده را به سرویس امنیت فدرال FSB ارائه دهد، ممنوعیت دسترسی به تلگرام برداشته خواهد شد. FSB دلیل این درخواست را رمزگشایی پیام ها برای مبارزه با تروریسم عنوان می‌کند.

طبق گزارشات، این ممنوعیت دسترسی دقیقا پس از عرضه اولیه پول (ICO)تلگرام به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار بود که به صورت دو نوبت سرمایه گذاری خصوصی انجام شد. تلگرام درخواست منع عدم دسترسی را به دادگاه عالی روسیه ارائه داد اما دادگاه عالی به نفع FSB رای داد. با این وجود تلگرام اشاره ای به تغییر موضع خود در پاسخ به حکم دادگاه عالی یا درخواست RKN نکرده است.

پاول چیکوف وکیل تلگرام طی مصاحبه ای گفت که تلگرام هیچگاه انکار نکرده است که مقامات دولتی حق و حتی تعهد مبارزه با تروریسم را دارند. اتفاقا تنها راه درست برای انجام این کار را ارائه دادیم و راه آن حکم قضایی در ازای افشای اقدامات است. این افشای اقدامات حتی شامل محتوای پیام ها نیز نمی‌شود بلکه فقط افشای آدرس های IP یا شماره تلفن را بیان می‌کند‌. باید تعادلی بین امنیت ملی و حفظ حریم خصوصی ایجاد شود.

در پاسخ به ممنوعیت های ایجاد شده، پاول دوروف موسس تلگرام مقاومت دیجیتالی ایجاد کرد. بدین وسیله هر شخص یا سازمانی که خدمات VPN و پروکسی ارائه دهد تا کاربران بتوانند ممنوعیت های دولتی را دور بزنند، بیت کوین دریافت می‌کنند.

ایران نیز پس از شروع فروش توکن تلگرام، دسترسی به این برنامه را ممنوع کرد و حتی یکی از مقامات عالی رتبه دولتی هشدار داد که ارز دیجیتال جدید تلگرام می‌تواند باعث کاهش ارزش ارز ملی ایران شده و موجب خروج ارز از کشور به روش های غیرمستقیم و مخفیانه بشود

عالی بود(1)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =