خانه / اخبار / انگلیس در حمله هکری به خبرگزاری های ایرانی دست نداشت
انگلیس در حمله هکری به خبرگزاری های ایرانی دست نداشت
انگلیس-در-حمله-هکری-به-خبرگزاری-های-ایرانی-دست-نداشت
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

انگلیس در حمله هکری به خبرگزاری های ایرانی دست نداشت

ضعف امنیتی مورد سوء استفاده قرار گرفته در حمله هکری به سایت‌ های خبری، در لایه کاربردی وب و سامانه مدیریت محتوا بوده و آسیب‌ پذیری و نقص امنیتی در مراکز داده‌ میزبان سایت‌ های آسیب‌ دیده مشاهده نشده و انگلستان نیز به اشتباه به عنوان یکی از مهاجمین ذکر شده بود.

به نقل از ایسنا؛ پیرو گزارش منتشر شده از نتایج بررسی‌ های فنی مرکز ماهر در خصوص حمله هکری به وب‌ سایت‌ ها و پورتال‌ های خبری کشور، این مرکز اطلاعیه‌ ای دیگر منتشر کرد.

ضعف امنیتی مورد سوء استفاده قرار گرفته توسط مهاجم به این سایت‌ ها در لایه کاربردی وب و سامانه مدیریت محتوا (CMS) بوده و هیچ‌ گونه آسیب‌ پذیری و نقص امنیتی در مراکز داده‌ ی میزبان سایت‌ های آسیب‌ دیده مشاهده نشده است. همچنین مورد ذکر شده در خصوص عدم همکاری مرکز داده تبیان، ناشی از ضعف در همکاری و تعامل بموقع برای حل مشکل بوده و ادعای نادرست بعضی از رسانه‌ ها در این خصوص تکذیب می‌ شود، که با برقراری ارتباط مناسب، این نقیصه نیز مرتفع شده است.

در گزارش منتشر شده، یکی از پنج آدرس IP‌ مهاجم متعلق به کشور بلغارستان بوده که به اشتباه به نام انگلستان ذکر شده است. این مورد در نسخه جدید گزارش نیز اصلاح شده است. در گزارش این مرکز صرفا به آدرس‌ های IP مهاجم و کشورهای مالک آنها اشاره شده و هیچ‌ گونه اظهار نظری نسبت به هویت و ملیت فرد یا افراد بهره‌ بردار از این آدرس‌ ها جهت نفوذ به وب‌ سایت‌ ها صورت نگرفته است.

در برخی از رسانه‌ ها نام برخی از شرکت‌ های تولید کننده CMS داخلی مطرح شده که فاقد صحت است. با بررسی‌ های انجام شده آسیب‌ پذیری مورد سوء استفاده شناسایی و مرتفع شده است.

وجود آسیب‌ پذیری و نقص امنیتی در محصولات نرم‌ افزاری و سخت‌ افزاری موضوعی اجتناب ناپذیر است، اما لازم است که تولیدکنندگان نرم‌ افزار و مدیران راهبر سیستم‌ ها حساسیت و سرمایه‌ گذاری مناسبی در مقوله امنیت سایبری در نظر گیرند.

برخی از افراد مدعی شدند فایل pdf گزارش مرکز ماهر آلوده به بدافزار بوده که این گونه ادعاها از اساس کذب بود و با توجه به انتشار عمومی این فایل، بررسی و صحت‌ سنجی این ادعای بی‌ اساس توسط کارشناسان داخلی و خارجی به سادگی قابل انجام است.

عالی بود(2)جالب نیست!(0)