خانه / معرفی ابزارهای سئو / Google Search console چیست؟ اهمیت استفاده از سرچ کنسول
اهمیت استفاده از سرچ کنسول
اهمیت-استفاده-از-سرچ-کنسول
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

Google Search console چیست؟ اهمیت استفاده از سرچ کنسول

Google Search console چیست؟

Search console یکی از سرویسهای رایگان و کاربردی گوگل است. search console به ما کمک می‌کند سایت خودمان را به راحتی مانیتور کنیم، همچنین دائما سایت را بررسی کنیم و با نقاط قوت و ضعف سایتمان آشنا شویم تا در صورت لزوم تغییرات لازم را انجام دهیم.

با استفاده از search console به خوبی متوجه می‌شویم ،  گوگل سایت ما را چگونه مشاهده می‌کند تا اگر کمی و کاستی در آن دیدیم سریع برطرف کنیم.

به نظرم اولین کاری که بعد از راه‌اندازی سایت باید انجام دهیم ایجاد یک اکانت در گوگل و استفاده از سرچ کنسول است. اگر یک مقدار سخت‌گیرانه به قضیه نگاه کنیم اولین قدم در اجرای صحیح سئو، استفاده از همین سرچ کنسول است.

اگر با سئو آشنایی خاصی ندارید یا با اهمیت استفاده از سئو آشنا نیستید شاید خواندن مطلب ” ۴۰ باور غلط در سئو که باید همین حالا فراموششان کنید” برایتان مفید باشد و فضای ذهنی را برای استفاده جدی‌تر از سئو آماده کند.

همین که گوگل ابزاری برای بهبود سئو و در نتیجه افزایش ترافیک از گوگل در اختیارمان می‌گذارد، دلیل قانع کننده‌ایست که بدون چون و چرا از این ابزار استفاده کنیم. اما خب هر چقدر هم که گوگل برای خودش کسی باشد باز هم لازم است با ابزاری که ارائه می‌کند آشنا شویم و از مزایا و معایبش آشنا شویم.

چرا باید از Search Console استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد با استفاده از سرچ کنسول می‌توانیم کارایی سایتمان را در موتور جستجوی گوگل دائما مانیتور کنیم. لحظه به لحظه تمام اتفاقات سایتمان را بررسی کنیم و در صورت لزوم تغییراتی در ساختار سایت ایجاد کنیم.

چه کارهایی می‌توانیم در سرچ کنسول انجام دهیم:

  • اطمینان حاصل کنیم که گوگل به تمام محتوای سایت دسترسی دارد و تمام محتوا برای گوگل قابل مشاهده است.
  • محتوای جدید را در اختیار خزنده گوگل قرار دهیم یا مانع نمایش بعضی از محتوا شویم که مایل نیستیم در صفحه نتایج گوگل نمایش داده شود.
  • نگه‌داری سایت با کمترین اختلال در نمایش در موتور جستجو گوگل.
  • نگه‌داری و محافظت از بدافزارها که ممکن است نمایش سایت در موتور جستجو را دچار اختلال کند.
  • نمایش عبارتی که در گوگل جستجو شده است و باعث شد سایت ما در صفحه نتایج گوگل نمایش داده شود.
  • نمایش عبارت جستجو شده که بیشترین ترافیک را به سمت سایت هدایت کرده است.
  • نمایش سایتهایی که به سایت ما لینک داده‌اند.
  • نمایش کارایی و کیفیت طراحی سایت برای نمایش در موبایل.

چه کسانی باید از search console استفاده کنند؟

هر کسی که سایتی داشته باشد و عملکرد سایتش در موتورهای جستجو نیز برایش مهم باشد می‌تواند از سرچ کنسول استفاده کند. چه یک وبلاگ ساده باشد چه یک سایت خبری پر بازدید یا حتی یک فروشگاه اینترنتی محبوب.

اگر تاکنون از search console استفاده نکرده‌اید می‌توانید به کلیک بر روی لینک زیر وارد search console گوگل شوید و عملیات بهینه‌سازی سایت را آغاز کنید.

Google Search Console

عالی بود(2)جالب نیست!(0)