خانه / اخبار / وزیر ارتباطات: آمار مربوط به سهم ۵۰ درصدی تلگرام از پهنای باند کشور غلط است
وزیر ارتباطات: آمار مربوط به سهم 50 درصدی تلگرام از پهنای باند کشور غلط است
وزیر-ارتباطات:آمار-مربوط-به-سهم۵۰درصدی-تلگرام-از-پهنای-باند-کشور-غلط-است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

وزیر ارتباطات: آمار مربوط به سهم ۵۰ درصدی تلگرام از پهنای باند کشور غلط است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به اظهارات رییس سازمان پدافند غیرعامل مبنی بر سهم بالای تلگرام از پهنای باند کشور واکنش نشان داد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به اظهارات اخیر رییس سازمان پدافند غیرعامل در رابطه با سهم بالای تلگرام از پهنای باند ایران واکنش نشان داد و گفت: آمار ارائه شده به ایشان صحیح نیست. چرا که دو سوم کاهش پهنای باند معادل ۶۶ درصد است نه ۸۰ درصد؛ ضمن اینکه کاهش پهنای باند از ۱۱۰۰ به ۳۰۰ گیگابیت هم معادل ۷۲ درصد افت می‌شود. هیچکدام از این آمارها صحیح نیست و پس از انسداد تلگرام و اینستاگرام مجموعا تا حدود ۴۵ درصد از پهنای باند اینترنت کشور کاسته شد؛ این در حالی است که در سبد مصرف مشترک نهایی نسبت پهنای باند اینترنت به داخل نسبت ۶۰ به ۴۰ را داریم و ارائه این آمار آن هم از سوی مسوولان این شائبه را ایجاد می‌ کند که باید در صحت سایر آمارها هم شک کرد.

آذری جهرمی اظهار داشت: در مطلوب نبودن شرایط فعلی شکی وجود ندارد، اما متهم کردن دیگران نیز فایده‌ای ندارد و باید تلاش کنیم با همدلی و همراهی و پرهیز از نمایش اختلاف در حاکمیت به شرایط مطلوب نزدیک شویم.

عالی بود(2)جالب نیست!(0)