خانه / دسته‌بندی نشده / Github ده ساله شد
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

Github ده ساله شد

مخزن بزرگ کدهای نرم‌افزاری Github که این روزها به یکی از جامع‌ترین پایگاه‌های توسعه نرم‌افزاری در جهان تبدیل شده است، اخیراً دهمین سالگرد تولد خود را جشن گرفته و چندین رکوردی که در این دوره زمانی به ثبت رسیده را اعلام کرد.
مدیرعامل به مناسبت دهمین سالگرد تولد Github روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد که چگونه پلتفرم آنها توانسته است توجه همه مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری را به خود جلب کند.
Github ده ساله شد

به گزارش  موج سئو «کریس وانستراس» مدیرعامل این مجموعه به مناسبت دهمین سالگرد تولد Github روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد که چگونه پلتفرم آنها توانسته است در طی این مدت، توجه مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری را به خود جلب کند.

او همچنین گفت: «زمانی که به یک دهه گذشته نگاه می‌کنیم، نمی‌توانیم نرم‌افزارها را به صورت قطعات جداگانه در نظر بگیریم. باید اعتراف کرد در این دوره زمانی افراد به کمک Github توانستند بخش‌های مختلف نرم‌افزارها را توسعه دهند تا در مجموع یک محصول کامل ارائه کنند.»

او در ادامه توضیحات خود افزود: «شما دانش خود را در Github به اشتراک گذاشتید، فکر کردید، اصلاح کردید، انتقال دادید، آزمایش کردید و در نهایت، این پلتفرم به شما کمک کرد در هر نقطه از جهان که قرار گرفته‌اید راحت‌تر از همیشه، نرم‌افزار مربوطه را توسعه دهید.»

گفتنی است نخستین مشتری بزرگی که خدمات خود را به Github انتقال داد، شرکت Ruby and Rails بود که سال ۲۰۰۹، سیستم node.js مبتنی بر آن توسعه یافت و سپس در سال ۲۰۱۰، توسعه پول مجزای بیت‌کوین به آن منتقل شد.

همچنین در سال ۲۰۱۲ میلادی جاوااسکریپت به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی روی این پلتفرم معرفی شد.
سپس در سال ۲۰۱۳ مشخص شد که این پلتفرم سه میلیون توسعه‌دهنده نرم‌افزار را تحت پوشش قرار داده است.
در سال ۲۰۱۴، سیستم توسعه کانتینر نرم‌افزاری Docker بدان پیوست و سپس شرکت‌های اپل و مایکروسافت نیز سیستم‌های متن‌باز توسعه نرم‌افزاری خود را به این پلتفرم انتقال دادند.

منبع : رایورز

عالی بود(0)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شانزده =