خانه / آموزش سئو SEO / HEO یا SEO؟ کدامیک به هنگام ایجاد محتوا حائز اهمیت است؟
HEO یا SEO؟ کدامیک به هنگام ایجاد محتوا حائز اهمیت است؟
HEO-یا-SEO-برای-ایجاد-محتوا؟
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (7 رای, میانگین: 3,50 از 5)
Loading...

HEO یا SEO؟ کدامیک به هنگام ایجاد محتوا حائز اهمیت است؟

در حال حاضر مطمئن هستم که شما با اصطلاح SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) آشنا هستید و اهمیت پیروی از آن برای بهبود موقعیت خود در صفحات نتیجه موتورهای جستجو را درک می کنید.

با این حال، اصطلاح کمتر رایج که ممکن است با آن آشنا نباشد HEO می باشد. پس HEO چیست؟ HEO، یا بهینه سازی چشم انسان، در واقع همان قدر مهم است و کارشناسان بازاریابی انتظار ندارند که این امر زودی تغییر کند. اگر چه مهم است که در هنگام ایجاد محتوا بر هر دوی آنها تمرکز کنید، اما آیا باید ابتدا روی HEO یا SEO تمرکز کنید؟

بهینه سازی چشم انسان زمانی است که بازاریابان محتوای با کیفیت بالا را جذب می کنند که برای انسان ها و نه تنها برای ربات های پشت موتورهای جستجو جذاب است. راه موفقیت در جستجوگرها، تمرکز بر روی HEO است.

” HEO به عنوان بهینه سازی لذت بشر اشاره می شود که در آن شما برای موتورهای جستجو برنامه ریزی نمی کنید، بلکه برای انسان این کار را انجام می دهید.

” این بدان معنا نیست که استفاده از کلمات کلیدی را به طور کلی فراموش کنید و بهینه سازی متا داده های خود را کنار بگذارید. در عوض، تمرکز خود را بر روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا معطوف کنید که نه تنها موتورهای جستجو را خوشحال می کند، بلکه باعث جذب و حفظ مخاطبان خود می شود.

 

بنابراین، شما ممکن است تعجب کنید که چرا در تغییر ناگهانی از سئو به HEO، HEO قوی تر می شود؟ آیا عوامل فعلی در این روند دخیل هستند و چگونه می توان آن را اثبات کرد؟ بیایید نگاهی به برخی از آمار بازاریابی محتوا و برخی از رفتارهای B2B و B2C در سالهای اخیر داشته باشیم.

نگاهی به ارقام و اعداد

براساس آمار و ارقام Hubspot در مورد روند بازاریابی محتوا و بودجه، “۶۱ درصد از مصرف کنندگان احتمال بیشتری دارند که از یک نام تجاری که محتوایی خاص را به اشتراک می گذارند، خرید کنند” و “شرکت های B2B در هنگام ایجاد محتوا، ۶۷٪ افزایش می یابد.

” این آمار قابل توجه ثابت می کنند که خریداران از برند هایی که محتوای مرتبط و با کیفیت بالا را ایجاد می کنند، تحت تأثیر مثبت قرار می گیرند.

بسیاری از کسب و کارها در حال ایجاد یا شکل دهی یک استراتژی بازاریابی محتوا یا استخدام یک تیم محتوا در محل هستند. در واقع، بر اساس یک مقاله از موسسه بازاریابی محتوا، “۷۳ درصد از سازمان های عمده موفق به استخدام افراد برای مدیریت استراتژی بازاریابی محتوا می شوند”. این ممکن است به این دلیل باشد که “رهبران محتوای بازار، ۷٫۸ برابر ترافیک سایت را بیشتر از غیر رهبران تجربه می کنند.

” شما فقط یک شریک بازاریابی محتوا نیستید. شما باید زمان و تلاش زیادی بر ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری صرف کنید تا به موفقیت دست یابید.

کلمات کلیدی در مقابل محتوای خاص

استفاده از کلمات کلیدی دقیق برای موتورهای جستجو مورد نیاز باشند تا درک کنند که آن چیزی که افراد جستجو می کنند متناسب با محتوای وبسایت مورد نظر است. امروزه، مهمتر از همه، تمرکز بر روی خوانندگان شما است. پاسخ به سوالاتی که افراد برای جستجوی آنها پیدا می کنند را پیدا کرده و مطالب محرمانه و ارزشمند خود را ارائه می دهند که به آن سوالات پاسخ می دهد و آنها را درگیر کنند.

هدف این است که در مسیر جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شما و حفظ آنها، به جای ایجاد محتوا، متمرکز بر کلمات کلیدی خاصی که در ابتدا برای جستجواستفاده می شود، باشید.

تولید محتوای مناسب برای تامین نیازهای مخاطبان خاص، فراتر از استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. موتورهای جستجو کمتر علاقه مند به پاسخ دقیق به کلمات کلیدی می باشند، بنابراین نیازی نیست که وقت زیادی را صرف کلمات کلیدی خود در هر بار جستجو کنید.

محتوای تازه و ارزشمند

از آنجایی که بازاریابی محتوا راه خود را پیدا کرده و نامی برای خود ایجاد کرده است، محتواهای بسیار خوبی ایجاد شده اند در حالیکه در کنار آنها همچنین محتواهای غیر مناسب زیادی نیز وجود دارند. افراد زیادی مشغول تولید محتواهای غیرمناسب زیادی هستند و این فقط به دلیل سادگی این کار است و هیچ گونه ارزشی ایجاد نمی کند.

در حقیقت بر اساس Kissmetrics، “کیفیت پایین محتواها می تواند تاثیری منفی بر سایت شما داشته باشد چرا که مخاطب را در دریایی که تنها با در نظر گرفتن اهداف SEO ایجاد شده است غرق می کند.

” شما باید زمانی را برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتواهای خوب و مناسب اختصاص دهید. به مسائلی از قبیل موارد زیر فکر کنید: در تلاش برای دستیابی به چه چیزهایی هستید؟ در تلاش برای جذب چه کسانی هستید؟ چه ارزش هایی را می توانید ایجاد کنید؟ و غیره.

اگر ایجاد محتوا بدون هدف باشد، تولید شدن یا نشدن آن تفاوتی نخواهد داشت. تنها صرف اینکه محتوای سایت شما پوشش دهنده تمام کلمات کلیدی است و به لحاظ SEO سازمان دهی شده است به معنای کارآمد بودن آن نمی باشد.

در حقیقت، “هنگامیکه شما شروع به تولید محتواهای خوب کرده و کاربران مورد نظر را جذب کنید خواهید فهمید که چگونه این روش می تواند برتری قابل توجهی نسبت به سایر روش ها داشته باشد.

” به یاد داشته باشد که موتورهای جستجو و انسان ها به دنبال محتویاتی هستند که تازه، منحصر به فرد و ارزشمند باشد. آنها به دنبال محتویاتی هستند که به ایده ها و حقایق موجود از راویه ای جدید و متفاوت نگاه کند و از مطالعه مطالب تکراری اجتناب می کنند. این به معنای این نیست که جایی برای محتواهای کوتاه وجود ندارد.

مادامی که شما برای ارائه شفاف و موثر منظور و هدف خود به تعداد اندکی کلمه نباز داشته باشید، اجباری برای اطناب کلام وجود ندارد. اتفاقا بیان هدف در جملاتی کوتاه و شیرین می تواند بسیار خلاقانه بوده و توجه مخاطب را جلب کند. این نوع جملات قصار اغلب در فضاهای مجازی از قبیل اینفوگرافیک، چت، اینستاگرام وغیره، بین افراد رد و بدل می شوند.

شایان ذکر است که تقریبا “۸۰ درصد از زمان صرف شده در فضای مجازی با استفاده از موبایل می باشد.” در نتیجه، طول و نوع محتواهایی که شما تولید می کنید مهم نیست، باید توجه کنید که کاربران موبایل بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

تصاویر جالبی را به همراه مطالب خود به نمایش بگذارید. بر اساس ادعای جف بوللاس، “مقالاتی که حاوی تصاویر مربوط هستند به طور کلی ۹۴ درصد بیشتر از مقالات بدون تصاویر مورد استقبال قرار می گیرند.”

اولویت را به انسان دهید

قبل از ایجاد محتوا، یک دقیقه برای فکر کردن به مخاطبان خود وقت بگذارید. آنها را با محتوای با ارزش و با کیفیت عالی ارائه دهید. شما نه تنها اعتماد و اعتباری برای سایت خود جلب خواهید کرد، بلکه رتبه بندی SERP وبسایت شما نیز بهبود خواهد یافت.

با تمرکز بر روی انسان، محتوای شما به طور طبیعی شامل کلمات کلیدی مرتبط و بهینه خواهد بود و نیازی به تمرکز بیشتر بر روش های سنتی SEO نخواهید داشت.

عالی بود(8)جالب نیست!(1)