خانه / دسته‌بندی نشده / دلایلی برای بهترین شرکت دنیا بودن گوگل
کار کردن در گوگل
کار کردن در گوگل
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

دلایلی برای بهترین شرکت دنیا بودن گوگل

به لطف توجه خاصی که شرکت گوگل به شادی کارکنان خود دارد، این غول عرصه فناوری خود را به عنوان استاندارد طلایی در میان کارفرمایان جهان ثابت کرده است.

مقر اصلی شرکت گوگل در مانتین ویو ایالت کالیفرنیا واقع شده و اخیرا در یک تغییر ساختار ، نام آن به آلفابت تغییر کرده است. این شرکت در فهرست سال ۲۰۱۶ وبسایت Business Insider در میان ۵۰ شرکت برتر آمریکا برای اشتغال جای گرفته است. این فهرست بر اساس داده های انحصاری PayScale تنظیم شد.
غول جستجوگر و سرنگون شده فیس بوک ( که رتبه پنجم را دارد) در سال ۲۰۱۵ در صدر این فهرست قرار داشت.
کارمندان آمریکایی شرکت گوگل، در نظرسنجی شغلی PayScale در چند زمینه بیشترین امتیاز را به این شرکت داده اند؛ از جمله پرداخت حقوق، رضایت شغلی و معنای شغلی.

در ادامه به شما می گوییم که چرا گوگل بهترین شرکت آمریکاست که می توان در آن مشغول به کار شد:

درصد بالایی از کارکنان گوگل می گویند از شغل خود رضایت دارند

طبق نظرسنجی های سایت PayScale، ۸۶% از کارکنان گوگل گفته اند میزان رضایت شغلی آنها خیلی زیاد یا نسبتا زیاد است.
همان طور که مدیر بخش نیروی انسانی گوگل، لازلو باک، نیز در کتاب خود نوشته است، “قوانین کاری” کلید موفقیت گوگل به عنوان شرکتی است که به طور مداوم در حال نوآوری، آزمایش و تازه نگه داشتن چیزهای مختلف است.

او در کتاب خود نوشته است: “آنچه در این رویکرد، زیباست، آن است که محیط فوق العاده شرکت گوگل محیطی خود تقویت کننده است: همه سعی می کنند از دیگری حمایت کنند، و در کنار هم سازمانی را تشکیل دهند که خلاق، جالب، سخت کوش و بسیار مولد باشد”.
یکی از عوامل اصلی شکل گیری یک محیط کاری منحصر به فرد در شرکت گوگل، تسهیلات بسیار شگفت انگیزی است که “Googleplex” فراهم می کند.

تسهیلات

شرکت گوگل بیش از ۶۴ هزار کارمند دارد که همگی می توانند از مزایای تسهیلاتی مانند وعده های غذایی سالم و لذیذ، امکانات شستشوی لباس و تناسب اندام، اعطای مرخصی های سخاوتمندانه به افرادی که تازه صاحب فرزند شده اند، و تهیه محلی برای مراقبت از کودکان بهره مند شوند. یکی از کارکنان دفتر مانتین ویو، گوگل را به عنوان “شرکتی که رفتار بسیار خوبی با کارکنانش دارد و در مقابل، انگیزه و وفاداری از طرف کارکنانش می بیند” توصیف کرد.

بیشتر بخوانید : 

مقایسه تبلیغات در فیس بوک و گوگل؛ کدام یک بهتر است؟

کارکنان این شرکت گزارش داده اند که گوگل به آنها اجازه می دهد روی پروژه های پر شور و انعطاف پذیری کار کنند و خلاقیت خود را به کار بگیرند. گوگل کارکنان خود را تشویق می کند که هر کدام به مربی و معلم دیگری تبدیل شوند و جامعه ای خلاقتر، رضایت بخش تر و صمیمی تر را بسازند.

اکثر کارمندان گوگل معتقدند کار آنها جهان را به جای بهتری تبدیل می کند

PayScale گزارش داده که ۷۳% از کارکنان گوگل، کار و شغل خود را معنادار می دانند. البته اگر ماموریت های این شرکت را در نظر بگیریم، این نتیجه اصلا تعجب آور نیست: “سازماندهی اطلاعات جهان و ایجاد امکان دسترسی عمومی به آنها و مفید ساختن آنها برای همه”.
همان طور که باک توضیح داده، “این بیشتر یک تعهد اخلاقی است تا یک هدف تجاری”.
او در کتاب خود نوشته است “این تعهدات باعث می شود انگیزه ای برای نوآوری مداوم و قدم گذاشتن به عرصه های جدید ایجاد شود. ماموریتی که شرکت گوگل را در آستانه قرار گرفتن در جایگاه “رهبری بازار” قرار داده است و وقتی انجام شود، الهام بخش سایرین خواهد بود. دامنه گسترده ماموریت ما به شرکت گوگل اجازه داده به جای استفاده از سرعت سنج، با یک قطب نما در مسیر خود پیش برود”.
کارکنان گوگل به خوبی به این ماموریت پاسخ داده اند و در وبسایت Glassdoor گفته اند پروژه های بامعنا و چالش برانگیز گوگل همان چیزهایی هستند که آنها را جذب کرده و در این شرکت نگه داشته اند.

کارکنان گوگل می گویند شرکتشان در پرداخت حقوق ها بهترین است

گوگل با حقوق رقابتی که برای کارکنان خود در نظر گرفته، استعدادها را جذب و حفظ می کند. طبق گزارش PayScale ، حقوق متوسط کارکنان باتجربه این شرکت، ۱۴۰ هزار دلار است و دومین در آمد بالا در فهرست این نظرسنجی می باشد. حتی کارکنانی که تجربه کمتر از یک سال دارند، متوسط دریافتی شان حدود ۹۳ هزار دلار است.

حقوق پرداختی گوگل به کارکنانش از متوسط بازار بالاتر است.
شایان ذکر است که دو نفر که یک نقش در گوگل دارند، می توانند مبالغ دریافتی بسیار متفاوتی داشته باشند و این اتفاق کاملا عمدی رخ می دهد.
باک در کتاب خود نوشته است “ایجاد یک طیف برای پرداختی ها، کار بسیار سختی است. در این طیف یک نفر می تواند دو برابر یا حتی ده برابر شخص دیگر حقوق دریافت کند. اما سخت تر از آن، دیدن این اتفاق تلخ است که پر استعداد ترین و بهترین نیروهای شما از شرکتتان خارج شوند. اگر بدانید چه شرکت هایی پرداخت های غیرمنصفانه ای به کارکنان خود دارند، شگفت زده می شوید: در برخی از آنها بهترین کارکنان حقوقی بسیار بیشتر از بقیه می گیرند، یا شرکت هایی هستند که در آنها همه حقوق یکسانی دریافت می کنند”.

بیش از یک چهارم کارکنان گوگل حداقل برخی اوقات به دورکاری می پردازند

با وجود تسهیلاتی مثل شاتل های رایگان متصل به وای فای که در ارتباط دوطرفه با محل کار ایجاد شده اند، درک اینکه چرا ۲۸ درصد از کارکنان اکثر اوقات یا همیشه از خانه به انجام وظایف خود می پردازند، آسانتر است.
PayScale دریافته است که این درصد، در گوگل بیش از شرکت های بزرگ فناوری مانند آمازون، نت فلیکس و اپل است.
یکی از کارکنان گوگل که در دفتر مرکزی این شرکت کار می کند، در Glassdoor نوشته است “این شرکت، بسیار انعطاف پذیر است. اگر خوش شانس باشید، هیچ مدیری برای انجام مدیریت امور خرد بالای سر شما نیست، و می توانید در شیوه انجام کارهای خود تا حدودی انعطاف پذیر عمل کنید. البته اشتباه نکنید! باید کارهای زیادی انجام دهید. اما مجبور نیستید به هر چه به میز کارتان زنجیر شده عمل کنید.

برخی از کارکنان گوگل گفته اند شغل کم استرسی دارند

با اینکه فقط ۱۲ درصد از کارکنان این شرکت گفته اند کار آنها پر استرس نیست و این رقم قابل توجهی به نظر نمی رسد، اما این رقم در مقایسه با رقم مربوط به شرکت های دیگری که در فهرست سال ۲۰۱۵ Fortune 500 قرار دارند، نسبتا بالاست. زیرا فقط کارکنان ۵۳ شرکت در آن فهرست رقمی بیش از این مقدار را به دست داده اند.
شاید یکی از عوامل مهم در پایین بودن سطح استرس، تسهیلات مختلفی مانند ماساژ در محل کار، کلاسهای تناسب اندام رایگان و عضویت رایگان در باشگاه و برنامه های سخاوتمندانه برای ایام تعطیلات باشد که به راحتی بیشتر کارکنان کمک می کنند.
شاید عامل مهم دیگر، همان چیزی باشد که مدیر تولید گوگل ذکر کرده است: “محیط کاری در این شرکت، کمتر از سایر شرکت ها رقابتی است. به این ترتیب جایی برای خلاقیت باز می شود”.

تشویق کارکنان

در حالی که اشتغال در شرکت گوگل امری است که تقاضای افراد زیادی می باشد، و این شرکت کارکنان خود را تشویق می کند تا اهداف بلند پروازانه ای برای خود در نظر بگیرند، مدیران گوگل انتظار ندارند کارکنانشان حتما به همه این اهداف دست یابند، و در عوض کاری می کنند تا آنها از شکست های خود درس های زیادی بیاموزند.
چه چیزی بهتر از آنکه این شرکت فرهنگ شفافیت را در محیط خود تثبیت کرده و راه منحصر به فردی برای جلوگیری از تظاهر به دوستی و در عین حال خیانت در حق یکدیگر در میان کارکنانش در پیش گرفته است.

باک در کتاب خود نوشته است: “یکی از راه هایی که ما می توانیم مشکل “خنجر از پشت زدن” را حل کنیم، آن است که اگر یک ایمیل تند و زننده در مورد کسی بنویسید و آن را در میان ایمیل های دریافتی همان شخص ببینید، نباید تعجب کنید. یادم می آید اولین باری را که در مورد یکی از افراد شرکت در یک ایمیل گله کردم و مدیرم بی درنگ آن را برای آن فرد کپی کرد و ما را مجبور کرد به سرعت این مسئله را حل کنیم. این کار او باعث شد اهمیت برخورد مستقیم با همکاران و صحبت کردن با آنها را بهتر درک کنیم!”.

منبع : click

عالی بود(1)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفده =