خانه / بازاریابی / استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی در شرکت‌ها و تاثیرش در دیجیتال مارکتینگ
مدیر شبکه‌های اجتماعی
مدیر شبکه‌های اجتماعی
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی در شرکت‌ها و تاثیرش در دیجیتال مارکتینگ

با توسعه فعالیت‌ها و اقدامات مربوط به مدیریت شبکه‌های اجتماعی، زمانی که باید به مدیریت آنها اختصاص داده می شود بیشتر و نیازمند توجه و دقت بیشتر است. حقیقتا گذاشتن پست در زمانی مشخص، واکنش نشان دادن به کامنت‌ها و پیام‌های خصوصی و بررسی رفتار رقبا و اخبار فضای آنلاین نیاز به صرف وقت زیاد است و انجام آن نیازمند فردی است که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت مربوط به رسانه های اجتماعی باید زمان کافی نیز در اختیار داشته باشد.

مدیریت شبکه های اجتماعی

برای این جلوگیری از کاهش بهره وری و اثر بخشی کارها، رسیدن به سایر وظایف و … کسب وکارها نیازمند استخدام فردی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی هستند. که این استخدام می‌تواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت، حضور فیزیکی یا ارتباط از راه دور باشد.

مدیر رسانه‌های اجتماعی مسئول نظارت بر فعالیت‌های روزمره شبکه‌های اجتماعی می‌شود، ارتباط با مشتری را مدیریت می کند. کار مدیر رسانه‌های اجتماعی ممکن است برای به روز رسانی حساب‌ها، اضافه کردن پست‌ها و تصاویر، پاسخ به نظرات کاربران، توییت‌ها و دیگر تعاملات، پاسخ به شکایات، جمع آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل نتایج به منظور کشف کردن جایی که تلاش‌های رسانه‌های اجتماعی باید برای افزایش بازگشت سرمایه گذاری بیشتر شود‌ که در واقع نقش و وظایف خاص مدیر شبکه‌های اجتماعی شما بستگی به نیازهای شما دارد و ممکن است با رشد کسب و کار شما تغییر کند.

استخدام …

برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی وجود مهارت‌ها و توانایی های متعددی لازم است که کسب و کارها در هنگام استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی به این مهارت‌ها توجه کنند. این مهارت‌ها حداقل‌های ضروری برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است:

مهارت‌های ویراستاری، نویسندگی و ترجمه
مهارت برقراری ارتباط مفید و اجتماعی در رسانه‌ها
آشنایی با مفاهیم مشتری مداری و خدمات
توانایی حل مسئله
تسلط به نرم افزار آفیس
آشنایی با ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی مانند موج سئو و …
برای پیدا کردن کردن مدیر شبکه‌های اجتماعی می‌توان از راه‌های مفید و متنوعی مانند: لینکدین، پونیشا و… استفاده کرد که از هزینه پایین برای جذب نیرو برخوردار هستند.

پاسخ به یک چالش

برای مدیریت چندین شبکه اجتماعی نیاز به چند نفر نیروی کار است و چگونه می توان به صورت یکپارچه فعالیت های آن ها را رصد کرد؟

بیشتر بخوانید :

با این ۷ روش ارزشمند شبکه های اجتماعی خود را اتوماتیک کنید

تعداد افراد لازم برای مدیریت شبکه های اجتماعی به عوامل مانند نوع بیزنس، تعداد مشتریان، حجم فعالیت و… تاثیر بالایی در پاسخ به این سوال دارد. برای مثال آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ یا کسب و کارهای متوسط و بزرگ به چندین نفر برای این کار با سطح دسترسی‌های متفاوت نیاز دارند در حالی که یک استارتاپ همبنیان گذار آن برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی کافی است .

برای پکپارچگی میان این افراد استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌تواند موثر واقع شود. برای مثال موج سئو در جدیدترین فیچر خود این امکان را به وجود آورده که مدیریت فرایندهای کار به وسیله چندین نفر با یک حساب کاربری مورد استفاده قرار گیرد. به این معنی که هر اکانت به وسیله چندین نفر با سطح دسترسی‌های متفاوت می تواند مدیریت شود. این کار علاوه بر یکپارچگی فرایندها و فعالیت‌ها باعث تسهیل امور و برنامه ریزی هدفمند می شود.

منبع : نوین هاب

عالی بود(1)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نه =