خانه / آموزش سئو SEO / روش هایی برای بهبود رنکینگ الکسا
بهبود رنکینگ الکسا
بهبود رنکینگ الکسا
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

روش هایی برای بهبود رنکینگ الکسا

بسیاری از سایت‌ها در وب فارسی طرح تجاری خود را بر اساس جذب تبلیغات برای جبران هزینه‌های جاری خود و کسب سود گذاشته‌اند و یکی از چیزهایی که تبلیغ دهنده ها برای انتخاب سایت‌ها مد نظر قرار می‌دهند رنکینگ السکای آنها است. اگرچه بسیاری از وب مسترها هستند که با دنبال کردن راه‌های مختلفی سعی در پایین آوردن رتبه الکسای خود دارند و از این رو رتبه الکسای بسیاری از سایت‌ها واقعی نیست، اما واقعیت این است که بسیاری از افراد به رتبه السکای سایت‌ها اهمیت ویژه ای می‌دهند لذا برایشان مهم است تا بدانند چگونه می‌توان رتبه الکسای سایت خود را کاهش دهند. در ادامه با موج سئو همراه باشید تا با راه کارهایی آشنا شوید که از آن طریق می‌توان رنکینگ الکسا را بهبود بخشید.

alexa rank

برای آن دسته از کسانی که با Alexa Rank آشنا نیستند بایستی گفت معیاری است که از آن طریق می‌توان میزان محبوبیت یک سایت را نسبت به سایر سایت‌های یک کشور و دنیا مشخص نمود، همچون رتبه کنکور هرچه پایین‌تر باشد بهتر است. پیش از آنکه با راه کارهای کاهش رتبه الکسا آشنا شویم، می بایست ببینیم رنکینگ السکا چیست و چگونه محاسبه می شود. رتبه السکا نشانگر عملکرد یک سایت است که بر اساس عملکرد سایت از یک سو و عملکرد سایر سایت‌ها از سوی دیگر مشخص می شود.

رتبه الکسا بر اساس بانک داده بسیار عظیمی مشخص می شود که از طریق میلیون‌ها کاربر اینترنتی که از سرتاسر دنیا به اینترنت متصل می شوند ایجاد شده است. بر اساس این داده ها، سایت الکساد تعداد کاربران کلیه سایت‌های زنده دنیا را تخمین می زند. الکسا از الگوریتم بسیار پیچیده‌ای استفاده می‌کند که از آن طریق ترافیک غیر واقعی و اسپم ها شناخته شده و در محاسبه میزان محبوبیت سایت دخالت داده نمی شوند.

دانشمندان الکسا

دانشمندان تحلیل داده‌ها در شرکت الکسا بهترین های دنیا هستند و تمام تلاش خود را به کار می بندند تا آمار و ارقام صحیحی در مورد تمامی سایت‌های دنیا ارائه دهند. در پاسخ به این سؤال که رنکینگ الکسا چگونه محاسبه می‌شود بایستی گفت که الکسا هر روز تعداد کاربران یک سایت و همچنین تعداد مشاهده صفحات را در یک بازه زمانی سه ماهه تخمین می زند. هر سایتی که در یک بازه سه ماهه دارای بیشترین تعداد کاربر + بیشترین تعداد Pageview باشد، به عنوان سایت شماره یک قملداد می‌شود و اگر هیچ کاربری سایتی را در سه ماه گذشته مشاهده نکند، رنکینگ سایت در آن کشور حذف می شود.

اکنون قصد داریم راه کارهایی را ارائه دهیم که با اعمال آن‌ها می‌توانیم رتبه الکسای سایت را بهبود بخشیم:

۱- تولید محتوای ناب

محتوایی در سایت خود تولید کنید که از دید کاربران شما ارزشمند باشد و چنین محتوای منجر به یافتن کاربرانی باوفا می گردد. زمانی که کاربران سایتی را می یابند که دارای محتوای نابی است، در آینده هم مجدد به آن سایت سر می‌زنند و همچنین محتوای آن سایت را با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارند (برای شما Back-link می سازند) و همین مسأله منجر به ایجاد کاربران جدیدی برای سایت شما می شود. موتورهای جستجویی مثل گوگل، یاهو و بینگ نیز محتوای باکیفیت را شناخته و در نتایج جستجو در معرض کاربرانشان قرار می دهند.

۲- لینک دادن سایت‌های مرتبط به سایت شما

این تکنیک به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا دیدشان به سایت شما به عنوان یک سایت مرجع تغییر یابد. به عبارت دیگر، لینک از سایت‌هایی که از یک سو معتبر هستند و از سوی دیگر دارای محتوای مشابه محتوای سایت شما هستند به سایت شما اعتبار می‌بخشد و چنین مهمی جزء با تولید محتوای ناب و باکیفیت تحقق بخشیده نخواهد شد.

بیشتر بخوانید : 

رنکینگ الکسا چگونه محبوبیت شما را نسبت به سایر رقیبان نشان میدهد؟

از سوی دیگر

از سوی دیگر، ایجاد لینک های داخلی به صورتی اثربخش نیز به کاربران کمک می‌کند تا بهتر بتوانند محتوای سایت را بیابند (منظور از لینک های داخلی نویگیشن یا همان منویی است که در هدر یا فوتر سایت قرار می‌گیرد و کاربران از آن طریق می‌توانند به خدمات یا محصولات سایت دسترسی پیدا کنند.)

هم لینک های خارجی و هم لینک های داخلی به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای سایت شما را بهتر بشناسند اما توجه داشته باشیم که در این باره خیلی نمی بایست پا را از گیم فراتر بگذاریم زیرا می‌تواند اعتبار سایت شما را کاهش داده و منجر به جریمه شدن توسط موتورهای جستجو گردد (هرگز بیش از حد نیاز، لینک داخل سایت خود قرار ندهید).

۳- یافتن کلیدواژگانی مناسب با خدمات و محصولات سایتتان

شما هم می بایست نسبت به خدمات و محصولات رقبای خود آگاهی داشته باشید و هم نسبت به برگ برنده های خدمات و محصولات سایت خودتان آگاه باشید سپس روی کلیدواژگانی که می‌توانند مشتریان بالقوه را به سمت سایت شما سوق دهند کار کنید. در‌واقع می بایست بفهمید که مشتریان با بهتر بگوییم کاربران سایت شما به دنبال چه چیزی هستند و از دید ایشان به سایت خود نگاه کنید. علاوه بر این، سعی کنید با استراتژی بازاریابی رقبای خود آشنا شده و ببینید ایشان از چه راه کارهایی استفاده کرده‌اند که منجر به موفقیت یا شکست شان شده است.

۴- سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

SEO در دنیای وب و اینترنت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما توجه داشته باشیم که منظور از سئو صرفاً بهبود سایت برای موتورهای جستجو نیست بلکه سئو حاکی از آن است که سایت خود را به گونه‌ای طراحی کنیم که کاربران سایت تجربه کاربری یا UX خوبی از ورود به سایت پیدا کنند. اگر کاربران تجربه کاربری خوبی از ورود به سایت ما پیدا نکنند، احتمال اینکه مجدد به سایت ما بازگردند کاهش خواهد یافت. آنچه مسلم است اینکه مابین استراتژی های بهبود رتبه الکسا و همچنین بهبود سایت برای موتورهای جستجو (SEO) تفاوت چندانی دیده نمی‌شود و خوشبختانه به خاطر چنین مسأله ای به راحتی می توانیم با یک تیر دو نشان را بزنیم.

منبع : سکان آکادمی

عالی بود(2)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =