خانه / دسته‌بندی نشده / Google Scholar چیست؟
Google Scholar
Google Scholar
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

Google Scholar چیست؟

نام Google Scholar را شاید فقط دانشجویان و اساتید دانشگاه شنیده باشند، سرویس جستجوی مقالات علمی و بین المللی که توسط گوگل توسعه پیدا کرده است. Google Scholar با اتصال به بانک های جهانی مقالات، می تواند شما را در پیدا کردن مقالات علمی، محققان و نویسندگان پژوهشی کمک کند.

در Google Scholar شما می توانید با جستجوی نام یک محقق بین المللی به رتبه بندی علمی، تعداد مقالات، حوزه های کاری و موارد دیگری  دسترسی پیدا کنید و در صورت وجود، راه های ارتباطی با او را مشاهده نمایید.

همچنین اگر به دنبال مقاله ای خاص در حوزه ای خاص باشید در Google Scholar می توانید با جستجوی کلمه به مجموعه ای از مقالات در آن حوزه دسترسی پیدا کنید.

مقاله مرتبط :

گوگل ترندز چیست؟

در این سرویس مقالات بر مبناهای مختلفی مانند سال انتشار، کشور، نویسندگان و… تقسیم بندی شده و شما می توانید بر اساس این دسته بندی ها به هدف خود سریع تر برسید.

همچنین قابلیت هایی شبیه به شبکه های اجتماعی در این سرویس نیز وجود دارند و مثلا شما با دنبال کردن یک محقق، در صورتی که مقاله ی جدیدی از او منتشر شود با خبر می شوید.

البته مقالات در این سرویس از بانک های اطلاعاتی جهانی دریافت می شوند و تمامی آن ها رایگان نمی باشند و برای دریافت برخی از مقالات باید هزینه ای پرداخت نمایید.

شاید این سرویس بیشتر از همه مورد استفاده ی دانشمندان، دانشجویان و اساتید دانشگاهی قرار بگیرد ولی اگر صاحب کسب و کار خاصی هستید و می خواهید بدانید امروزه در دنیا روی چه مواردی از آن بیشتر تحقیق و پژوهش می شود و چه نتایجی به دست آمده است، این سرویس می تواند خیلی به شما کمک نماید. آدرس این سرویس https://scholar.google.com می باشد.

منبع : gssint

عالی بود(1)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =