خانه / دسته‌بندی نشده / در طراحی سایت خود UX را در نظر بگیرید!
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 0,00 از 5)
Loading...

در طراحی سایت خود UX را در نظر بگیرید!

طراحی ux  در واقع نسل بعدی سبک طراحی سایت در کنار UI است و به معنای طراحی سایت بر اساس تجربیات کاربران و مخفف عبارت User Experience است.

موج سئو – بر این اساس سیستم طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربران در زمان استفاده از سایت تجربه خوبی نسبت به مشاهده وب سایت داشته باشند و کاربری راحتی را تجربه کنند.

در طراحی سایت بر اساس ux  اگر تجربیات کاربران درست و صحیح سنجیده شود موجب بازگشت کاربران به سایت و پیگیری مداوم آن ها در جستجوی مطالب سایت می شود.

برعکس این قضیه زمانی رخ می دهد که کاربران شما تمایلی به بازگشت به سایت شما را نداشته باشند و در نتیجه ترجیح دهند تا مطالب مورد نیاز خود را در سایت های دیگر جستجو کنند حتی اگر شما بهترین مطالب را داشته باشید.

وب سایت باید کاربری راحت داشته باشد

دغدغه کاربران شما نباید نحوه چگونگی استفاده از وب سایت باشد؛ بلکه باید به وضوح مسیر آن ها در سایت معلوم باشد. نکته مهمی که باید رعایت شود این است که ویژگی ها و قسمت های اصلی نباید در نقطه کور وب سایت باشند. راحتی دسترسی به این قسمت ها از مهمترین مسائل در طراحی سایت است.

از استانداردها استفاده کنید

سردرگمی کاربران در سایت اکثرا در نتیجه طراحی غیر اصولی و به دور از استاندارد رخ می دهد. برای مثال چنانچه از منوی مخفی استفاده می کنید باید این منو قابل تشخیص باشد و در قسمتی از سایت قرار بگیرد که کاربر بتواند در هنگام جستجوی بخشی که در این منو قرار دارد با تشخیص صحیح به مقصدی که می خواهد برسد.

جای نوار جستجوی شما در قسمت بالای سایت است و بر اساس زبان سایت چپ و یا راست بودن این نوار متغیر است و قرار دادن این نوار در قسمتی دیگر باعث سردرگمی کاربران میشود. اگر قرار نیست تا نوار جستجو دیده شود با یک آیکون ذره بین جستجو این قسمت را طراحی کنید.

و نکته آخر …

شاید علاقه زیادی به المان های عجیب در وب سایت داشته باشید؛ اما آیا کارایی لازم را دارند؟ اگر این موارد برای کاربران شما غیر قابل استفاده باشد باید این موارد حذف شوند.

منبع : webdesignerdepot

عالی بود(0)جالب نیست!(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =